Knižný veľtrh Thessaloniky 2014


(20. 05. 2014)
 • dvojica s ProglasomV dňoch 8. – 11. 5. 2014 sa konal v poradí už 11. ročník medzinárodného knižného veľtrhu v Thessalonikách. Zúčastnili sa na ňom početní vystavovatelia zo 14 krajín sveta. Čestným hosťom bol Izrael, ktorý ponúkol v modernej expozícii širokú paletu knižných titulov, zaujímavý program a predstavil na rôznych fórach veľký počet svojich autoriek a autorov.

  Počas veľtrhu sa uskutočnil aj medzinárodný festival poézie, festival komiksov a detské sprievodné programy, ktoré sa tešili veľkému záujmu.

  V roku 2014 Literárne informačné centrum pripravilo už desiaty raz národnú expozíciu Slovenskej republiky. V pavilóne 13 sa na ploche 9 m2 predstavilo 15 slovenských vydavateľstiev s produkciou viac ako 60 knižných titulov.

  Slovenský stánok navštívili aj veľvyslanec Izraela v Grécku Arye Mekel, veľvyslanec SR v Grécku Peter Michalko, honorárny konzul SR v Thessalonikách Konstantin Mavridis, starosta Thessaloník Jannis Boutaris, Christodoulos Gialourides, predseda Gréckej kultúrnej nadácie, riaditeľ Goetheho inštitútu v Thessalonikách Peter Panes a ďalší významní hostia. Slovenské knihy sa tešili veľkej pozornosti návštevníkov, ktorí sa zaujímali o tituly z oblasti filozofie, histórie, divadla, ale aj o pôvodnú slovenskú tvorbu a detské knihy.

  (dh)

  Publikum    v stánku
  v stánku v stánku

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013