Slam poetry SK/CZ


(03. 08. 2017, 18:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie so zahraničnou účasťou
 • Miesto konania

  Park Svoradova
 • Viac o podujatí

  Po úspešnom turné Panslam 2017 sa do Bratislavy vracajú reprezentanti československej slamovej scény aby opäť predviedli básnický free style v netradičnom prednese autorskej poézie s využitím prvkov divadla a performancie. Podujatie prebehne v rámci Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislavy 2017 v revitalizovanom parčíku na Svoradovej ulici, ktorý ponúka príjemný priestor pre oddych a kultúrne vyžitie.

  Vystúpia Tomáš Straka, košický poet, ktorého tvrdé a rytmické básne väčšinou pojednávajú o láske, smrti a politike a Mišo Krakovský, žilinský hip-hoper, básnik a slamer s textami, ktoré sú plné trpkosti, nádeje i sarkazmu.

  Okrem zástupcov slovenskej scény vystúpia Ondřej Hrabal, autor fantasy knihy Ydris, ktorý so sebou v úderných veršoch prinesie svojský pohľad človeka vyrastajúceho na dedine. Ďalej Dr. Filipitch, Tukan, ktorého poézia v sebe mieša postmodernú kritiku súčasnosti a rýchly flow a Caledon, ktorý vo svojich introvertných textoch popisuje situácie skrz sarkastické a Pythonovské vtípky.