Prezentáciu novej zbierky divadelných hier Doda Gombára


(22. 11. 2017 - 22. 11. 2017, 17:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Divadlo ASTORKA Korzo ´90 – Trezor
 • Viac o podujatí

  Divadelný ústav vás pozýva na slávnostnú prezentáciu novej zbierky divadelných hier dramatika a režiséra Doda Gombára Šesť konárov stromu.

  Oceňovaný autor divadelných hier, činoherný i muzikálový režisér na popredných profesionálnych slovenských, českých i európskych divadelných scénach, dramaturg a scenárista Dodo Gombár je všestranný divadelník, ktorý sa už podpísal pod vyše osemdesiat réžií. Je absolventom bratislavskej VŠMU v odbore divadelná réžia a v súčasnosti umeleckým šéfom pražského Švandovho divadla na Smíchove.

  Šesť konárov stromu je prvé knižné uvedenie jeho dramatickej tvorby. Výber obsahuje šesť textov – Hugo Karas (1999), Medzi nebom a ženou (2002), Peniaze (2015), Tretí vek (2002), Bez Boha dom (2008) a Advent (2011). Štúdiu o autorovi napísal český dramaturg a pedagóg Miroslav Plešák, ktorý Gombárovu tvorbu osobne predstaví aj počas prezentácie knihy. Jej dizajn navrhla Nora Nosterská. V ukážkach z divadelných hier Doda Gombára účinkujú členovia Divadla ASTORKA Korzo ´90. Moderuje Lucia Hurajová.