Vyhlásenie 1. laureáta ceny René – Anasoft litera gymnazistov


(09. 12. 2017 - 09. 12. 2017, 17:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Nová Cvernovka, Račianska 78
 • s účasťou LIC
 • Viac o podujatí

  Počas Dní slovenskej literatúry na prvom ročníku festivalu Autoriáda vyhlásime prvého laureáta ceny René – Anasoft litera gymnazistov.

  Študenti desiatich slovenských gymnázií hlasovali za najlepšiu knihu roka 2017. O pätici titulov, ktoré pre nich vybrala aktuálna porota Anasoft litera, diskutovali a ako sa nakoniec rozhodli, zistíme už 9. decembra o 17.00 v Novej Cvernovke.
  Na vyhlásenie prídu štyria finalisti: Ivana Gibová, Silvester Lavrík, Jozef Karika, Ondrej Štefánik, zástupkyňa učiteľov – Beáta Pecková z Gymnázia J. Hronca a zástupkyňa študentov – Petra Štefancová z Gymnázia bilingválneho v Žiline. Moderátorska dvojica Samo Trnka a Tomáš Hudák zaistí zábavu. Hrať bude Jozef Lupták.

  Ktorá nominovaná kniha sa študentom páčila najviac? Žeby romanticko-punkáčsky príbeh Barbory a Sylvie? Alebo hrôzostrašný thriller Trhrlina, po ktorom už nikdy nebudeme chodiť do slovenských hôr, teda minimálne na Tribeč? Možno ich najviac zaujal stratený Rinaldo v Budapešti... A čo taký Tiso s Aničkou? Alebo ich prekvapilo zrkadlo doby v románe Som Paula, od víťaza Anasoft litery 2017?

  Celý program festivalu, ktorého súčasťou je aj vyhlásenie ceny René, nájdete tu: Autoriáda 2017.