Jana Micenková / Sladký život // art debut


(15. 02. 2018, 18:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  KC Dunaj, Bratislava (Nedbalova 3)
 • Viac o podujatí

  Uvedenie debutovej knihy finalistky literárnej súťaže Poviedka 2012 Jany Micenkovej Sladký život.

  Autorka charakterizuje svoj text: Poviedky, v ktorých sa nájde každý, kto si ešte ani po tridsiatke nedokázal nastaviť normálny životný biorytmus. Poviedky pre tých, čo majú minimálne jednu vysokú školu, a nedokážu sa uplatniť ani ako copywriteri, ani ako bloggeri a ani ako account manažéri, alebo pre tie, ktoré ešte stále dúfajú, že z nudnej svadby ich unesie Tom Hardy. Poviedky pre všetkých, ktorí ešte nepochopili, že inak to už asi nebude a že najlepšie je robiť si zo všetkého prču.

  Jana Micenková
  (1980, Košice), vyštudovala slovenský jazyk a literatúru v Prešove a následne FAMU v Prahe, odbor scenáristika a ...dramaturgia. V roku 2013 založila v Prahe nezávislý divadelný súbor Nekroteatro (www.nekroteatro.cz), kde dodnes pôsobí ako dramatik a režisér. Za svoju divadelnú hru Nekrogames získala Cenu slovenského literárneho fondu za najlepší dramatický text 2013; a taktiež cenu pre mladých dramatikov VEJK AP 2012. Za poviedku s názvom Nekrogames získala prémiu v súťaži Poviedka 2012. Za text novely Najkrajšie roky získala cenu poroty v literárnej súťaži DEBUT 2012. Momentálne pracuje na scenári k svojmu debutovému filmu s názvom Babičke.

  Večer moderuje Andrea Makysova Volarova.
  KC Dunaj // galéria

  Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia, partneri Bratislavský samosprávny kraj a LITA, autorská spoločnosť.