Básne SK/CZ 2017


(14. 03. 2018, 17:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie so zahraničnou účasťou
 • s účasťou LIC
 • Viac o podujatí

   

  Básne SK/CZ 2017 

  Martin Melicherčík/Petr Mezihorák


  literarnyklub.sk pozýva na prvé zo série pravidelných autorských čítaní ocenených autorov súťaže Básne SK/CZ 2017, na ktorých sa počas marca a apríla v priestoroch kníhkupectva Literárneho informačného centra predstavia českí i slovenskí finalisti. Prvou dvojicou hostí budú držiteľ prémie Martin Melicherčík a Petr Mezihorák, ktorý v súťaži získal 2. miesto.

  Zatiaľ je priskoro
  dnes večer si nechá všetko pre seba

  - MM

  Činit pomalé opatrné kroky. Pohybovat se chůzí.
  Hodně se zastavovat. Otáčet. Rozhlížet.

  - PM

  Moderuje Michal Tallo.
  Vstup voľný.

   

  Martin Melicherčík (1977) publikoval zbierky poézie bez názvu (1998), Mirov slovník (2000), prózu Vyhodení do vzduchu (2002) a komiksový blog Admeni (2009-2010). Bol spoluzakladateľom undergrondového vydavateľstva Podchod (1998). Hrával vo viacerých hudobných zoskupeniach. V súčasnosti sa venuje grafickému dizajnu, ilustrácii a voľnej grafike. Pracuje ako art director v reklamnej agentúre. Žije v Bratislave.

   

  Petr Mezihorák publikoval básnické cykly Dýchání v revue Aluze, Bezejmenná loď v časopise Host nebo Doteky v literárním čvrtletníku Texty. V roce 2014 vydalo nakladatelství Srdeční výdej jeho básnickou sbírku Sraženiny. Od té doby píše zejména disertaci o proměnách práce v nadnárodních společnostech, kterou v současnosti dokončuje na katedře sociologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

   

  Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia a partneri České centrum v Bratislave a Literárne informačné centrum.