Vtipné básničky pre veselé hlavičky


(20. 09. 2018 - 20. 09. 2018, 17:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Bratislava
 • Viac o podujatí

  Labky, krídla, chvostíky je nová zbierka veršovaných hádaniek pre najmenších od Márie Štefánkovej. Tá si získala deti a ich rodičov už svojim predchádzajúcim titulom My už vieme všeličo, v ktorom malí čitatelia pomocou básničiek spoznávali písmenká, číslice, tvary, ale aj rôzne chute. S ilustrátorkou Petrou Štefankovou, ktorá je jej skoro menovkyňa, potom ešte pre deti vytvorila interaktívnu knižku Čmáranica a Machuľa, ktorá vyzýva deti, aby dokreslili, vyfarbili či domaľovali knižný príbeh.

  V novej knižke Labky, krídla, chvostíky nájdete zvieratká od výmyslu sveta – prasiatko, psíka či mačičku rovnako ako zvieratká z ďalekých krajín, vtáky, čo lietajú vysoko v oblakoch, i ryby plávajúce hlboko pod morskou hladinou. Bohato ilustrovaná kniha s vtipnými a milými farebnými obrázkami Mareka Mertinka určite pobaví aj dospelých a rozvíja tvorivosť a pozorovacie schopnosti škôlkarov a malých školákov.

  Autorka knižku uvedie v spolupráci s herečkou Kristínou Tormovou (Farkašovou) na podujatí vo Vnútrobloku Záhrebská, na Záhrebskej 3 v Bratislave, vo štvrtok 20.9. 2018 o 17:00.