Pozrite sa na svet v panoramatickom kine


(25. 10. 2018 - 25. 10. 2018)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Bratislava
 • Viac o podujatí

  Vydavateľstvo SLOVART aj v novom edičnom polroku pokračuje s vydávaním kníh kvalitných slovenských autorov. Jednou z nich je aj zbierka poviedok Juraja Kováčika V panoramatickom kine. Autorove fotografické oko sprostredkuje čitateľovi pocit, že sa ocitá priamo v dianí poviedok. Tie sú o láske a smrti a odohrávajú sa v rôznych časoch a krajinách Európy. Tento pestrý kaleidoskop postáv a prostredí autor podáva až s filmovou plastickosťou. Jednotlivé obrazy sú spojené do celku súvislosťami, ktoré sa vynárajú postupne a ústia do prekvapivých, občas aj fatálnych následkov.

  Sme to my, kto tvoríme históriu vlastných životov svojimi činmi? Alebo je to naopak a práve príbehy, s ktorými sa stotožníme, predurčujú naše konanie a osudy?

  Knihu pokrstíme v autorovom domovskom prostredí kníhkupectva Artforum na Kozej, vo štvrtok 25.10. Knihu do života uvedie spisovateľka Monika Kompaníková a ako hudobný hosť sa predstaví DJ Reverend alias Palo Čejka, ktorý je aj autorom obálky. Moderuje Mário Gešvantner.

  O autorovi:

  Juraj Kováčik žije a pracuje v Bratislave a v Smrečanoch. Kniha V panoramatickom kine je jeho literárny debut. V roku 2011 mu vo Vydavateľstve SLOVART vyšla kniha fotografií a textov Tatry.

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013