Súťaž o najlepšiu poviedku ku komiksu


(01. 11. 2018)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Viac o podujatí

  Ráno vstaneš, pozrieš sa z okna a hneď sa Ti v hlave rodia príbehy, ktorým by neuveril ani Willy Shakespeare? Máme pre Teba ponuku. Hľadáme nádejných (aj nájdených) autorov poviedok. Zabudni na okná, pozri si okienka komiksu Tomáša Rollera Memento a napíš k nim poviedku.

  Ak Tvoja poviedka zaujme porotcov, môžeš získať uznanie celého tímu Royal Dirties, diplom, ktorý vlastnoručne nakreslí Tomáš Roller a absolútne neuveriteľných 100€.

  Je v tom samozrejme háčik. Komiks Memento bude vychádzať postupne od prvého do ôsmeho októbra na facebookovej stránke @Royal Dirties. Čo vlastne žiadny háčik nie je. Ten ozajstný spočíva v tom, že vyhrať môže iba jeden z vás.

  Poviedky posielaj na adresu memento@royaldirties.com najneskôr do 1. novembra 2018 (sviatok úplne všetkých svätých). Súťaž vyhodnotíme najneskôr na Mikuláša 6. decembra 2018.

  Porotcovia

  Tomáš Roller je akademický výtvarník, ktorý okrem veľkých obrazov a malých kresieb kreslí aj stredne dlhé komiksy. Je aj autorom komiksu Memento, do ktorého prezieravo nenakreslil žiadne písmená. Vďaka tomu nebude pri hodnotení súťažných poviedok zaujatý voči žiadnym znakom, ktoré do svojho diela vložíte.

  Martin Jurík je spoluautorom fantasy knižnej série Škoricovník, postapokalyptického románu 2084 a románu Zenta, ktorý sa odohráva v alternatívnej histórii Rakúsko-Uhorska. Tento široký rozptyl žánrov ho dokonale predurčuje hodnotiť poviedky všetkých farieb, chutí, dĺžok a autorov.

  Matej Moško vyštudoval divadelnú kritiku, je scenáristom vedomostných televíznych súťaží a diplomovaným doktorom ľudí hrajúcich sa na elfov. Pri hodnotení vašich poviedok však plánuje zužitkovať najmä svoje skúsenosti z čias, keď pracoval ako vyhadzovač v predajni lacných kníh.

  Pravidlá súťaže

  Stránka, na ktorej nájdeš komiks Memento

   

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013