Spoznaj svet a retro Bratislavu s Dajamou


(05. 12. 2018 - 05. 12. 2018, 17:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Knihy LIC, Námestie SNP 12, Bratislava
 • s účasťou LIC
 • Viac o podujatí

  Pozývame všetkých na kvíz a prezentáciu hry Poznáš svet? a prezentáciu knihy Bratislava - retro s možnosťou spomínanú hru vyhrať!
  V stredu 5.12. sa v priestoroch Knihy LIC na Námestí SNP. 12 v Bratislave o 17:00 uskutoční prezentácia titulov z vydavateľstva Dajama, spojená s minikvízom, ktorý bude pozostávať z otázok v hre Poznáš svet?. Najúspešnejší účastník si túto hru odnesie domov!

  Kniha Bratislava – retro je pohľadnicovou prechádzkou po Bratislave v rokoch 1948 až 1989. Ponúka obraz mesta v období socializmu ako o tom vypovedajú v tej dobe vydané pohľadnice. Autor Ján Lacika nimi pripomenie Bratislavčanom ako vyzeralo a čím žilo ich mesto pred relatívne krátkym obdobím.

  Náučno-vedomostná spoločenská hra Poznáš svet? je určená zvedavým deťom a dospelým, ktorí majú radi poznávanie a objavovanie nielen blízkych, ale aj ďalekých krajín. Hra je putovaním po kontinentoch a štátoch na podklade dvoch ilustrovaných herných plánov mapy sveta s viac ako 800 otázkami. Cieľom hry je nielen zabaviť sa, ale aj spoznať jednotlivé štáty, ich prírodu, históriu, kultúru a umenie a naučiť sa o nich viac, ako sú len bežné informácie.
  Hra Poznáš svet? je výbornou hrou do akejkoľvek spoločnosti. Ponúka poučenie i zábavu. Radosť z toho, keď viete a zamyslenie, koľko toho ešte neviete...

  Podujatie pripravili Literárne informačné centrum a Vydavatelstvo Dajama.

   

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013