Z Prešporku do Soľnohradu - Strednou Európou proti prúdu času


(15. 01. 2019, 18:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie so zahraničnou účasťou
 • Miesto konania

  Rakúske kultúrne fórum v Bratislave
 • Viac o podujatí

  srdečne pozývame na uvedenie knihy Z Prešporku do Soľnohradu - Strednou Európou proti prúdu času, ktoré sa uskutoční 15. januára 2019 o 18.00 v priestoroch Rakúskeho kultúrneho fóra na Hodžovom námestí 1/A v Bratislave.

  Autori Dr. Robert Hofrichter zo Salzburgu a Peter Janoviček z Bratislavy približujú čitateľsky príťažlivou formou dejiny Bratislavy a oblasti bývalého Rakúsko-Uhorska na území medzi Bratislavou a Salzburgom.

  Knižná prezentácia sa uskutoční formou pódiovej diskusie autorov s veľvyslancom Rakúskej republiky na Slovensku, J. E. Helfriedom Carlom, pani Magdou Vášáryovou a pánom Petrom Salnerom.

  Text bohato ilustrovanej knihy s úvodom Magdy Vášáryovej dopĺňajú rozhovory s osobnosťami regiónu strednej Európy Karlom Schwarzenbergom, Barbarou Coudenhove-Kalergi, Milanom Lasicom, Fedorom Gálom a prof. Friedrichom Gottasom. Zadnú obálku knihy dopĺňa text veľvyslanca Rakúska na Slovensku J. E. Helfrieda Carla. Práve rakúska pôda bude hostiť krst knihy, ktorý sa uskutoční 15. januára 2019 o 18.00 v priestoroch Rakúskeho kultúrneho fóra na Hodžovom námestí 1/A v Bratislave.

  Info o autoroch:
  Dr. Robert Hofrichter
  Narodený v roku 1957 v Bratislave, od emigrácie v roku 1981 žije v Salzburgu. Vyštudovaný morský biológ. Autor, ktorého knihy sa umiestnili v rebríčku bestsellerov časopisu Spiegel, fotograf, novinár, cestovateľ, pedagóg a prezident mimovládnej ochranárskej organizácie MareMundi. Kozmopolita, milovník dejín strednej Európy a rodného mesta Bratislavy.

  Peter Janoviček
  Narodený v roku 1982 v Bratislave, dlhoročný knihovník Univerzitnej knižnice v Bratislave. Zaujíma sa o dejiny svojho rodného mesta a Rakúsko-uhorskej monarchie.

  Viac info o knihe nájdete na webe: www.pressburg-salzburg.eu

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013