Diskusia s autorkami a hlavnými hrdinami komiksu Uletenci


(30. 01. 2019 - 30. 01. 2019, 18:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Goetheho inštitút v Bratislave
 • Viac o podujatí

  Zo Sýrie, Afganistanu, Somálska, Etiópie a Iraku až na Slovensko. Cesta hlavných protagonistov knižného komiksu Uletenci je smutná aj veselá, napínavá aj poetická, krutá aj romantická. Aké je to opustiť všetko známe - rodinu, priateľov aj rodné mesto a začínať odznovu v cudzej krajine so zvláštnymi pravidlami a jazykom?

  Stretnite sa s autorkami komiksu a jeho dvomi protagonistami - Khadrou z Etiópe a Faisalom z Afganistanu na diskusii v Goetheho inštitúte 30.1.2019 o 18:00. Počas diskusie im môžete klásť otázky, či získať podpis autoriek a hlavných hrdinov do svojho výtlačku. Pokiaľ túžite po výtlačku s autogramom, no ešte svoj nemáte, nezúfajte. Na mieste si budete môcť knihu zakúpiť za zvýhodenú cenu 10 EUR. Moderátorom diskusie bude ikonický Michal Hvorecký.

  Komiks Uletenci je určený predovšetkým deťom, aby si v ňom prečítali smutno veselé zážitky, ktoré utečencom prináša život v našej spoločnosti a zároveň sa nechali uniesť ich spomienkami z detstva – prečítali si o dobrodružstvách z ďalekých krajín. Príbehy sa zakladajú na skutočnosti a opierajú sa o rozprávanie samotných hlavných hrdinov a hrdiniek. Vychádzajú z rozhovorov s cudzincami a cudzinkami, ktorých autorky poznajú a stretávajú dlhodobo. Hoci dej niekedy dopĺňajú vymyslené postavy, podstatné informácie o živote utečencov a utečeniek na Slovensku, ako aj spomienky na ich rodnú krajinu, sú založené na faktoch.

  Komiks bol vydaný prostredníctvom OZ Liga za ľudské práva, ktoré od roku 2005 podporuje utečencov a cudzincov na Slovensku. V Lige veria, že Slovensko môže byť novým domovom pre utečencov a poskytnúť ženám, mužom a deťom v ohrození bezpečie, stabilitu a nový začiatok.