Čitateľský klub Violy - S. Rakús: Jasanica / Nôtik


(18. 02. 2019 - 18. 02. 2019, 17:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Prešov
 • Viac o podujatí

  Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom. Pre ďalší ČKV pre Vás organizátori vybrali texty prozaika, ktorého v Prešove netreba zvlášť predstavovať. Tí, ktorí v posledných desaťročiach študovali v Prešove na filozofickej fakulte slovenčinu, sa so STANISLAVOM RAKÚSOM stretli ako s inšpiratívnym profesorom literatúry, iní ho možno na besedách zažili ako múdreho i láskavý humor darujúceho rozprávača. Pred dvoma rokmi hosťovala vo Viole monodráma Divadla Havran na motívy debutovej novely Stanislava Rakúsa – Žobráci a pri tej príležitosti ste mohli u nás stretnúť i samotného autora. https://www.youtube.com/watch?v=zr5BP_MIfzo&t=535s

  Poviedky pre februárový čitateľský klub sú z jeho v poradí druhej knihy Pieseň o studničnej vode. JASANICA a NÔTIK. Dva osudy vyrozprávané z rôznych uhlov pohľadu. Dva príbehy o tom, že skutočnosť je často odlišná od zdania na povrchu.

  Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, pozoruhodnú časť textu, obraz, otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás. Na spoločné rozhovory a objavy sa s Vami 18. februára vo VIOLE teší Soňa Pariláková. Texty nájdete znova v diskusii pod udalosťou.

  VSTUP VOĽNÝ
  Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013