Reportéri v prvej línii: Wojciech Jagielski v Bratislave


(05. 03. 2019, 18:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie so zahraničnou účasťou
 • Miesto konania

  Nová Cvernovka, Račianska 78
 • Viac o podujatí

  Wojciech Jagielski prichádza na Slovensko predstaviť svoju absyntovku Všetky Larine vojny. Jagielski v nej majstrovsky vykresľuje shakespearovský príbeh silnej ženy a milujúcej matky, ktorej neustále zvierajú prsty okolo krku vojny - najskôr dve čečenské, ktoré jej zmarili sny o kariére herečky, potom tá sýrska, ktorá jej ukradla dvoch synov.

  Legendárneho poľského reportéra Wojciecha Jagielského od začiatku prirovnávali k otcovi poľskej reportážnej školy Ryszardovi Kapuścińskému. Právom. Lenže Jagielski sa vydal svojou vlastnou cestou. Jeho reportáže z Afganistanu, Ugandy, Južnej Afriky či Gruzínska sú zakaždým jedinečnou správou o stave sveta s výnimočnou literárnou hodnotou. Počas svojej kariéry videl tie najhoršie veci, ktorých sú ľudia schopní. Na vlastnej koži zažil 53 vojnových konfliktov, často v prvej línii a na hrane života. Zažitý, naštudovaný a trpezlivo nazbieraný materiál premieňa na vzácne knihy s hlbokým humanistickým posolstvom.

  Beseda je súčasťou putovného festivalu reportážnej literatúry Reportéri v prvej línii, ktorú z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia. 

  FB podujatie: https://www.facebook.com/events/378286133003634/

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013