Světelná znamení - Martin M. Šimečka a Michal Šimečka


(26. 02. 2019, 18:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Kníhkupectvo Pod vŕškom, Kupecká 8, Nitra
 • Viac o podujatí

  Světelná znamení - stretnutie s Martinom M. Šimečkom a Michalom Šimečkom v Kníhkupectve Pod Vŕškom

  Verejné čítanie a diskusia.

  V dobách diktatúr zvykne kvitnúť jeden veľmi zvláštny, a pritom strhujúci žáner: listy z väzenia. V týchto časoch sedí v base množstvo ľudí, ktorých remeslom je meniť život na literatúru. Šimečkove listy z väzenia sú zo všetkých jeho textov tými najsilnejšími. Jeho skutočnosť je v nich ožiarená poznaním, aké ľuďom vedia dopriať situácie strádania, vytrhnutia z bežného života.

  A teraz si predstavte, že o dva roky po tom, čo sa pisateľ listov z väzenia vráti, si vezme listy do parády jeho syn - Martin M. Šimečka, aby z nich urobil výber, best of. Ale nevydrží to, a otcove nádherne plynúce posolstvá zo vzdialeného vesmíru prekladá svojimi krátkymi úryvkami z pozemskej prózy, detailmi, úsečnými komentármi, scénami z rodinného života. Výsledkom je kniha Světelná znamení.

  Pozývame vás na autorské čítanie a diskusiu medzi otcom a synom – tentoraz o jednu generáciu ďalej.

  Hostia: Martin M. Šimečka, Michal Šimečka

  Světelná znamení prvý raz vyšli v samizdate, v bratislavskom vydavateľstve Fragment, roku 1984. Toto tretie vydanie vychádza v nádhernej grafickej úprave Márie Rojko a svetelné znamenia vysiela nielen textom, ale aj unikátnym fosforovým prebalom.

  FB podujatie: https://www.facebook.com/events/2017033898345608/

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013