Joanna Connors v Martinuse


(11. 03. 2019 - 11. 03. 2019, 18:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Bratislava
 • Viac o podujatí

  „Znásilnenie neublíži iba jednému človeku. Raní celú rodinu. Keď ma znásilnili, vytvoril sa vír, ktorý niekoľko rokov vťahoval všetkých okolo mňa.“

  Joanna Connors mala tridsať rokov, keď jej neznámy muž priložil k hrdlu nôž a prinútil ju k sexu. Po dvadsiatich rokoch nevysloviteľných tráum sa rozhodla bojovať a tohto človeka nájsť. Nie však pre to, aby sa pomstila, ale aby ho pochopila, aby zistila, kto je ten muž a čo ho viedlo k tomu, aby zničil život mladej ženy. Nehľadala však len neznámeho násilníka a spravodlivosť, ale aj vlastný vnútorný pokoj a zmier. Jej osobný príbeh môže byť silným impulzom pre ďalšie obete sexuálneho násilia.

  Joanna Connors je americká novinárka a spisovateľka. Spolupracovala s periodikami ako Los Angeles Times, Chicago Tribune, Glamour, Redbook a mnohými inými. Za svoju literárnu a žurnalistickú prácu získala viacero ocenení. V roku 2008 dostala za sériu novinárskych textov Pred znásilnením: Cesta preživších cenu Medill Medal za odvahu v žurnalistike, ktorú udeľuje Northwestern University. Knihu Nájdem si ťa ocenila v tom istom roku Columbia University cenou Dart Award za "úchvatné odkrytie vlastnej životnej traumy".

  Kníhkupectvo Martinus vás pozýva na stretnutie s Joannou Connors, ktorej vyšla vo vydavateľstve Absynt - reportážna literatúra kniha Nájdem si ťa. Autorka prichádza na Slovensko vďaka pozvaniu Stredourópskeho fóra, ktorého témou je násilie.

  Diskusiu s Joannou Connors bude moderovať Zuzana Kovačič Hanzelová.

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013