Týždeň slovenských knižníc v banskobystrických knižniciach


(04. 03. 2019 - 08. 03. 2019)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  Banská Bystrica
 • Viac o podujatí

  V týždni od 4. do 10. marca 2019 pripravili tri banskobystrické knižnice Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, Verejná knižnica Mikuláša Kováča Banská Bystrica a Univerzitná knižnica Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici populárno–náučný program pre svojich používateľov a návštevníkov.
  Počas jubilejného 20. ročníka Týždňa slovenských knižníc knižnice intenzívne ponúkajú bohatý program pre svojich používateľov a návštevníkov pod spoločným mottom Knižnice pre všetkých. Týždeň slovenských knižníc zostáva naďalej verný svojmu tradičnému poslaniu, ktorým je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. Knižnice si pre tento okrúhly ročník pripravili pre širokú verejnosť viac ako 20 rôznych podujatí. Pevne veríme, že si z tohto pestrého programu vyberie používateľ či návštevník práve tie aktivity, ktoré potešia srdce a obohatia ducha.
  Slávnostné otvorenie maratónu podujatí Týždňa slovenských knižníc sa uskutoční v pondelok 4. marca 2019 o 9.30 h v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici za prítomnosti ministerky kultúry Ľubice Laššákovej.
  Súčasťou slávnostného aktu bude aj otvorenie zmodernizovaných priestorov Oddelenia absenčných služieb Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici. O hudobný sprievod počas otvorenia sa postarajú pedagógovia z Konzervatórium Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici. 11. marca o 10.00 bude pre používateľov sprístupnené Centrum hispánskej kultúry Vladimíra Olerínyho. Tešíme sa na vašu účasť.

  Viac informácií o plánovaných a prebiehajúcich podujatiach v rámci „Týždňa slovenských knižníc“ nájdete aj na našom webe:
  https://www.svkbb.eu/2018/02/20/tyzden-slovenskych-kniznic-5-9-3-2018/
  Mediálnym partnerom podujatia je RTVS a Rádio Regina Stred.

  FB podujatie: https://www.facebook.com/events/603073436773030/

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013