Uvedenie detskej knihy: Kde je Ester N?


(09. 03. 2019, 16:00)
 • Druh podujatia

  Domáce podujatie
 • Miesto konania

  SNG, Esterházyho palác
 • Viac o podujatí

  SNG uvádza knihu o SNG pre svojho detského návštevníka - aj takého, ktorý v galérii ešte nikdy nebol. Po programe sa deti budú môcť stretnúť s autorkou a ilustrátorkou knižky a položiť im otázky, na ktoré rodičia určite nepoznajú odpoveď.

  Knižka má v deťoch vzbudiť zvedavosť, kde sa tá obrovská budova - „viachlavá príšera" z obrázku v knihe - vlastne nachádza a čo sa v nej deje. Spolu s 12-ročnou Ester, ktorá sa večer ocitá v galérii so svojím potkanom Ernestom, sa malí čitatelia dostanú do všetkých zákutí galérie a spoznajú jej život trochu inak. Skoro až „detektívny" príbeh predstaví deťom a ich rodičom život galérie - ako sa ošetrujú diela a kde sú uložené, na čo máme v galérii stolársku dielňu, prečo sa napríklad zápisník môže stať umením a tiež ukáže, prečo je objavné a niekedy i zábavné v galérii pracovať. Text Moniky Kompaníkovej je sprevádzaný ilustráciami Barbory Idesovej.

  Tak ako v knihe sa i v rámci programu spolu s Ester ponoríme do útrob tajomnej budovy a popri aktívnych zadaniach sa pri prechádzke viacerými poschodiami zameriame na významy, ktoré galéria nielen má, ale predovšetkým dáva. Preskúmame jej funkcie odhora až dole. Zažite vzrušenie z príbehu galérie na vlastnej koži!

  Program je určený (nielen) pre rodiny s deťmi od 6 rokov. V deň uvedenia bude možné zakúpiť si knihu v kníhkupectve Ex Libris v SNG v uvádzacej cene.

  Vstup voľný / počet miest je obmedzený, rezervácia nutná na

  FB podujatie: https://www.facebook.com/events/392537484857018/

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013