Foto©Peter Procházka
Foto©Peter Procházka
 • Stručne o autorovi

  Vyštudovala Filozofickú fakultu UK v Bratislave, debutovala románom Cudzie vzťahy (2011),nasledovali knihy Žena vplyvného muža (2012), Dobré dni sa
  Vyštudovala Filozofickú fakultu UK v Bratislave, debutovala románom Cudzie vzťahy (2011),nasledovali knihy Žena vplyvného muža (2012), Dobré dni sa začínajú v noci (2012) / V slepej uličke (2015), Striptíz duší (2013), Nebezpečný muž (2014), Nikdy never ryšavke (2015), Hubertove ženy (2015), Milostný poker (2016) a Keď láska zabíja (2016).  S publicistom Róbertom Dydom vydala romány Šokujúca aféra (2014), Vieme prví (2014) a Škandál v lepšej spoločnosti (2016).
  Zobraziť všetko
 • Diela a recenzie diel

  Próza

 • Preložené diela

  Zrada (2016, po česky)
  Žena vlivného muže (2015, po česky)
  Šokující aféra! (2014, po česky)
 • Monografie a štúdie o autorovi

  BODACZ, Bohuš: Sedem viet o siedmich knihách (Adriana Macháčová / V slepej uličke). In: Slovenské pohľady , roč. IV + 134, 2018, č. 11, s. 118.
  BODACZ, Bohuš: Sedem viet o siedmich knihách (Adriana Macháčová / V slepej uličke). In: Slovenské pohľady, roč. IV + 134, 2018, č. 11, s. 118.

  HALVONÍK, Alexander: Próza 2017: Príbeh príbehu (Hodnotenie literatúry 2017). ....Päťdesiatnici: Hladina ustálená. In: Romboid, roč. LIII, 2018, č. 5 – 6, s. 106.

  Autor neuved.: Adriana Macháčová – Keď láska zabíja. Dá sa láska rozdeliť medzi dve ženy? (+ ukážka z knihy). In: Pravda, 9. 9. 2016.
  http://kultura.pravda.sk/kniha/clanok/404532-adriana-machacova-ked-laska-zabija-da-sa-laska-rozdelit-medzi-dve-zeny/
  Zobraziť všetko
 • Autor o sebe

  Ako manželka diplomata sa zapájam predovšetkým do organizovania kultúrno-spoločenských podujatí. Ide napríklad o koncerty, recepcie,

  Ako manželka diplomata sa zapájam predovšetkým do organizovania kultúrno-spoločenských podujatí. Ide napríklad o koncerty, recepcie, výlety pre manželky diplomatov do Bratislavy, rôzne národné bazáre a podobne. Mojou srdcovkou sú charitatívne akcie. Uvedomujem si, že v zahraničí reprezentujem nielen seba, ale najmä krajinu, z ktorej pochádzam a snažím sa ju zviditeľniť len z tej najpozitívnejšej stránky.
  (2016)

  https://zena.sme.sk/c/20383120/spisovatelka-adriana-machacovapisanie-je-ako-striptiz.html#ixzz4YVDIHc6B


   

  Zobraziť všetko
 • Autor o svojom diele

  Myšlienka napísať knihu vo dvojici, a ešte k tomu na vzdialenosť takmer šesťsto kilometrov, prišla z mojej strany. Róbertovi som, ako dávnemu
  Myšlienka napísať knihu vo dvojici, a ešte k tomu na vzdialenosť takmer šesťsto kilometrov, prišla z mojej strany. Róbertovi som, ako dávnemu spolužiakovi z gymnázia, poslala na recenziu svoj román Striptíz duší, ktorú uverejnil na svojom internetovom portáli Sieťovka. Neskôr sme sa rozprávali, nielen o tejto knihe, ale celkovo o literatúre. Keď som začala písať Šokujúcu aféru, prichádzal so zaujímavými nápadmi, ako by sa mohol dej zvrtnúť. Tak som sa ho opýtala, či by sme knihu nenapísali spolu. Pri technických možnostiach, ktoré internet poskytuje, je písanie na diaľku v podstate rovnaké, akoby ste sedeli v jednej miestnosti. (2015)

  Inšpiráciou sú pre mňa medziľudské vzťahy, osudy ľudí, ich sny, túžby či ciele. Ako magnet ma priťahujú rozhovory o bežných starostiach o domácnosť a  deti, o dramatických životných zvratoch, ale aj o milostných
  pletkách. Nekonečná téma reálneho života spolu s mojou predstavivosťou v hlave skladajú príbehy. Zavriem oči, kombinujem, dotváram. Vidím v duchu svoje postavy, predstavujem si, čo si myslia, hovoria, v ušiach mi znie ich smiech, ale i plač… Takto vznikol aj môj najnovší román Dobré dni sa začínajú v noci. Verím, že každý má svoj osud vo vlastných rukách, a usilujem sa, aby to tak bolo aj v mojich knihách. (2012)
  Zobraziť všetko