• Životopis autora

  Lukáš Luk je pseudonym autora, ktorý debutoval knižne románovým rozprávaním zo súčasnosti Príbehy Považského Sokolca

  Lukáš Luk je pseudonym autora, ktorý debutoval knižne románovým rozprávaním zo súčasnosti Príbehy Považského Sokolca (2010) a hneď sa dostal do finálovej desiatky súťaž Anasoft litera. Do finálovej desiaty Anasoft litera  sa dostala aj  Záhada Považského bula (2013). Roku 2015 vydal knihu Zlodeji medu. Prozaik si dôsledne zachováva anonymitu.

  Zobraziť všetko
 • Diela a recenzie diel

  Próza

 • Diela vydané s podporou SLOLIA

 • Monografie a štúdie o autorovi

  PROKOPČÁK, Tomáš: Predstavte si kombináciu Cimrmana s Radošincami. In: Sme , , 7.1. 2014. Dostupné na:
  PROKOPČÁK, Tomáš: Predstavte si kombináciu Cimrmana s Radošincami. In: Sme, , 7.1. 2014.
  Dostupné na: http://kultura.sme.sk/c/7059372/predstavte-si-kombinaciu-cimrmana-s-radosincami.html

  PASSIA, Radoslav - TARANENKOVÁ, Ivana, eds.:Hľadanie súčasnosti, Bratislava: LIC, 2014

  PROKOPČÁK, Tomáš: Príbehy trochu okorením. Priznávam, niekedy mi ujde ruka. (Anasoft litera - Predstavujeme finalistov. Rozhovor s L. Lukom). In: Sme, roč. 22, 3. 9. 2014, č. 202, s. 14.

  URBANOVÁ, Eva: Záhada dobrého písania. In: iletarura.cz. 23.9.2014
  Dostupné na: http://www.iliteratura.cz/Clanek/33677/luk-lukas-zahada-povazskeho-bula

  GRMANOVÁ, Martina: Lukáš Luk: Príbehy Považského Sokolca. In: Knižná revue, roč. XXI, 27. 4. 2011, č. 9, s. 1.
  Zobraziť všetko
 • O autorovi

  Lukáš Luk (autorský pseudonym) vydal dve poviedkové knihy P ríbehy Považského Sokolca (2010) a ZáhadaPovažského bula (2013) tematicky
  Lukáš Luk (autorský pseudonym) vydal dve poviedkové knihy Príbehy Považského Sokolca (2010) a ZáhadaPovažského bula (2013) tematicky čerpajúce z genia loci stredného Považia a Bielych Karpát. Autor v knihách modeluje celé panoptikum regionálnych postáv a postavičiek a voľne ich prepája príbehmi, historkami a anekdotami, takže vytvára relatívne ucelený svet v malom. Jeho empatická, mierna kritika súčasnosti je humoristická, nie satirická.
  Hľadanie súčasnosti, Bratislava: LIC, 2014
  Zobraziť všetko
 • Autor o sebe

  Chápem, že pseudonymita znamená pri prezentácii knihy určitý problém a určite sa o veľa vecí ochudobňujem, ale tento stav utajenia mi vyhovuje a
  Chápem, že pseudonymita znamená pri prezentácii knihy určitý problém a určite sa o veľa vecí ochudobňujem, ale tento stav utajenia mi vyhovuje a prináša mi ťažko definovateľný pocit rozkoše. Nechcem, aby to vyznelo detinsky, alibisticky, či nebodaj zbabelo, ale tento pocit zatiaľ kladiem na najvyššie miesto. Mimochodom, sprievodných akcií Anasoft litery sa zúčastňujem ako divák a užívam si to. (2011)

   
  Zobraziť všetko
 • Autor o svojom diele

  Nikdy si nesadám k písaniu s tým, že idem vytvoriť humoristický alebo satirický text. Skôr mám dojem, že sa pokúšam rozohrať
  Nikdy si nesadám k písaniu s tým, že idem vytvoriť humoristický alebo satirický text. Skôr mám dojem, že sa pokúšam rozohrať témy, ktoré sú neatraktívne alebo odmietané. Preto ich vždy trochu okorením, ošafraním. Priznávam, že niekedy mi ujde ruka. (2014)

   
  Zobraziť všetko
 • Rozhovory

Podujatia LIC


 

Obálka slniečka september 2013