Slovensko na Světe knihy 2013


Podujatia – Ľudia - Knihy


Slovensko je v roku 2013 čestným hosťom na medzinárodnom knižnom veľtrhu Svět knihy.
Prezentovať sa bude bohatým sprievodným programom:

(Zmena programu vyhradená)

 

facebook likeOficiálna stránka hosťovania na Facebooku



Podujatia mimo veľtrhu

9. mája o 16.00
Filozofická fakulta KU, Nám. J. Palacha 2, Praha 1, miestnosť č. 10
Mladá slovenská próza (domov – cesta – sebaporozumenie)

13. mája o 18.00
Modrá sála, Slovenský inštitút, Jilská 16, Praha1
Južná pošta (1988) – premietanie filmu

14. mája o 18.00
Modrá sála, Slovenský inštitút, Jilská 16, Praha1
Rozhovor s nepriateľom (2007) – premietanie filmu

15. mája o 17.00
Pamätná izba Ladislava Mňačku, Pelléová 20, Praha 6
Jozef Leikert: Takový byl Ladislav Mňačko

15. mája o 18.00
Modrá sála, Slovenský inštitút, Jilská 16, Praha1
Panna zázračnica (1966) – premietanie filmu

16. mája o 18.30
Slovensko-český ART KLUB, V závětří 4, Praha 7
Česko-Slovenské Zrkadlenie

16. mája
Výstavisko, Stredná hala
Otvorenie výstavy Zázračné oriešky

16. mája o 20.30
Café Fra, Šafaříkova 15, Praha 2
6x poezie Slovensko

17. mája o 10.00
Slovenský inštitút, Jilská 16, Praha1
Tajomstvo z vankúša

17. mája o 10.00
Slovenský inštitút, Jilská 16, Praha1
Oriešková dielňa

17. mája o 20.00
Divadlo Viola, Národní 1011/7, 110 00 Praha-Staré Město
Zápisnice s Ikarom


Podujatia na Výstavisku

Štvrtok 16. 5. 2013

11.00
Stánok Slovenskej republiky
Slávnostné otvorenie stánku SR
Otvorenie výstavy „Tváre slovenskej literatúry“

12.00 – 12.50
Sál Rosteme s knihou
Ján Uličiansky: Malá princezna

13.00 – 13.50
Sál Rosteme s knihou
Na rovnakej vlne

14.00 – 15.00
Stánok Slovenskej republiky
Autogramiáda - Daniel Hevier a Ján Uličiansky

15.00 – 15.50
Velký sál
Anasoft litera: Sláva víťazom
Laureát Marek Vadas

16.00 – 16.50
Literární kavárna
Dny procházejí městem


17.00 – 17.50
Stánok Slovenskej republiky
Jozef Leikert: Takový byl Ladislav Mňačko


 

Piatok 17. 5. 2013

10.00 –10.50
Literární sál
Hájnikova žena

11.00 – 11.50
Literární kavárna
Kafkov druhý život

11.00 - 12.00
Malý sál – Pravé krídlo (balkón vľavo)
Česko-Slovenská PENklubovna – otvorenie

12.00 – 12.50
Stánok Slovenskej republiky
Dominik Tatarka: Sám proti noci

12.00 - 13.00
Malý sál – Pravé krídlo (balkón vľavo)
Česko-Slovenská PENklubovna – Klíma a Ballek

13.00 – 13.50
Literární sál
V úzkosti hľadania: Dominik Tatarka

14.00 - 15.00
Malý sál – Pravé krídlo (balkón vľavo)
Česko-Slovenská PENklubovna – Chvála provincie

15.00 -- 15.30
Malý sál –  Pravé krídlo (balkón vľavo)
Česko-Slovenská PENklubovna – Ireney Baláž

15.00 – 15.50
Velký sál
(A)Politická talkshow

16.00 - 16.30
Malý sál – Pravé krídlo (balkón vľavo)
Česko-Slovenská PENklubovna  – Marian Grupač

16.00 – 16.50
Komorní sál
Vtáčiemu trusu je podobné to tvoje scribere

17.00 – 17.50
Literární sál
Nebezpečne dobrí: Pavel Vilikovský a Balla

18.00 – 18.50 Literární sál
Náhody a osudy: Jana Beňová a Jaroslav Rumpli

 

Sobota 18. mája 2013

11.00 - 11.30
Malý sál – Pravé krídlo (balkón vľavo) 
Česko-Slovenská PENklubovna – Markéta Hejkalová a slovenský PEN

11.30 - 12.00
Malý sál – Pravé krídlo (balkón vľavo)
Česko-slovenská PENklubovna – Jozef Banáš

11.00 – 11.50
Stánok Slovenskej republiky
Mafia podľa Kariku

12.00 – 12.50
Komorní sál
Nezvyčajné príbehy: Veronika Šikulová, Juraj Šebesta

12.30 - 13.00
Malý sál – Pravé krídlo (balkón vľavo)
Česko-Slovenská PENklubovna – Anton Baláž

 

13.00 – 13.50
Velký sál
Pavol Rankov: Matky

 

13.00 - 13.30
Malý sál – Pravé krídlo (balkón vľavo)
Česko-Slovenská PENklubovna – Dominik Tararka


13.30 - 14.00
Malý sál – Pravé krídlo (balkón vľavo)
Česko-Slovenská PENklubovna – Anton Hykisch


14.00 – 14.50
Sál Rosteme s knihou
Jar po dlhej zime

15.00 – 15.50
Literární sál
Krajina hrubých čiar. Rozhovory s expremiérkou

16.00 – 17.00
Stánok Slovenskej republiky
Knihy o (nielen o slovenskom) divadle

16.30 – 17.50
Velký sál
Metropolka znovu otvorená!

18.00 – 18.50
Velký sál
Objavme Slovensko – slávnostný večer vydavateľstva Dajama

 

Nedeľa 19. 5. 2013

10.00 – 10.50
Komorní sál
Večný outsider

11.00 – 11.50
Literární sál
Prieniky a súvislosti: Dušan Dušek a Monika Kompaníková

12.00 – 12.50
Literární sál
Peter Krištúfek: Dom hluchého

13.00 – 13.50 
Literární sál
Proglas

14.00 – 14.50
Stánok Slovenskej republiky
Juliana Sokolová: Môj dom bude mať strechu / My House Will Have a Roof


 


Detské fórum

Program Detského fóra je postavený na súbežných aktivitách pre deti rôznych vekových kategórií. Rodičom vytvára možnosť nerušenej prehliadky knižného veľtrhu a ich deťom miesto zmysluplne stráveného voľného času v pokojnom a relatívne uzatvretom tvorivom prostredí. Stretnutia so známymi spisovateľmi a ilustrátormi je zároveň neopakovateľnou príležitosťou pre učiteľov a vychovávateľov vymeniť klasickú hodinu literatúry alebo výtvarnej výchovy za živý workshop s reálnymi autormi a oboznámiť žiakov s tajomstvami tvorby a umeleckej interpretácie skutočnosti.

 

Štvrtok 16. mája 2013


10.30 – 11.30
Priatelia z knižnice

12.30 – 13.30
Barbora Škovierová: Pyžamový týden /Pyžamový týždeň

14.00 – 15.30
Bienále ilustrácií Bratislava
Výstavy
Českí ilustrátori ocenení na BIB 1967 – 2011
Nositelia ceny detskej poroty BIB 1993 – 2011
Slovenskí ilustrátori ocenení na BIB 1967 – 2011

15.30 – 17.00
Načo nám je hlava?

16.00 – 18.00
BIBIANA deťom

 

Piatok 17. mája 2013

 

10.30 – 11.30
Věra Ludíková: Malý básnik

12.00 – 14.00
Zahrajme sa na Slniečko

14.30 – 16.00
Hodnoty súčasnej slovenskej literatúry pre deti a mládež

16,00 - 18,00
BIBIANA deťom

 

Sobota 18. Mája 2013

 

10.30 – 11.30
Čo všetko sa môže stať

12.00 – 13.30
Analfabeta Negramotná /Čítame s porozumením


13.30 – 14.30
Poďte s nami do rozprávky – Pojďte s námi do pohádky


14.30 – 16.00
Mačacie príbehy

16.00 – 17.00
Jozef Kollár predstaví svoju tvorbu pre deti a mládež

16.00 – 18.00
BIBIANA deťom

 

Nedeľa 19. mája 2013

 

10.30 – 11.30
Obraz slova

12.00 – 13.00
Čo sa zmestí do stratenej rukavičky?

14.00 – 16.00
Majú klasické rozprávky miesto v detských knižničkách?

 


logo LIC

  
Hlavný organizátor:
Literárne informačné centrum
Bratislava

Na sprievodnom programe sa podieľajú:
Logo Bibiany Bibiana
Logo Slovenský filmový ústav Slovenský filmový ústav
Slovenský inštitút v Prahe
logo Noc literatury Noc literatury
Artfórum
divadlo Viola
Fra
logo Anasoft litera Anasoft litera
Logo Klubu nezávislých  spisovateľov Klub nezávislých spisovateľov
Združenie vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky
Český PEN klub
Ikar
logo-dajama Dajama
Logo Trio Trio publishing
logo Divadelný ústav Divadelný ústav
logo Slovensko-český klub Slovensko-český klub
Hudobné centrum