Zoznam štipendistov


1996 10 štipendistov
1997 11 štipendistov
1998 10 štipendistov
1999  5 štipendistov
2000  3 štipendisti
2001  4 štipendisti
2002  3 štipendisti
2003  7 štipendistov
2004  9 štipendistov
2005  5 štipendistov
2006  8 štipendistov
2007  6 štipendistov
2008  9 štipendistov
2009  8 štipendistov
2010  6 štipendistov
2011  6 štipendistov
2012  4 štipendisti
2013  7 štipendisti
2014  8 štipendisti
2015  9 štipendisti
2016  9 štipendisti
2017  8 štipendistov
 

           1996

 
1. meno Roslyn THEOBALD
krajina USA
termín 2. - 28. 4. 1996
dielo Výber z diel R. Slobodu, P. Vilikovského a M. Haugovej
 
2. meno Lucyna SPYRKA
krajina Poľsko
termín 7. - 17. 5. 1996
dielo Výber z mladej slovenskej poézie, texty J. Barča-Ivana, P. Karvaša, K. Horáka do Antológie o dráme
 
3. meno Marie-Christine HŰBER
krajina Francúzsko
termín 3. 8. - 1. 9. 1996
dielo E. Suchoň: Krútňava
 
4. meno Tatiana KOBAĽOVÁ
krajina Ukrajina
termín 4. - 27. 8. 1996
dielo Výber z diel J. Bottu, J. Kráľa, A. Sládkoviča, S. Chalupku, M. Haľamovej a M. Válka
 
5. meno Szilvia FARKASOVÁ
krajina Maďarsko
termín 15. - 29. 8. 1996
dielo Výber z rozprávok P. Dobšinského
 
6. meno Orsolya SZABÓOVÁ
krajina Maďarsko
termín 15. - 29. 8. 1996
dielo I. Stodola: Čaj u pána senátora
 
7. meno Michal HARPÁŇ
krajina Juhoslávia
termín 9. - 28. 9. 1996
dielo P. Vilikovský: Kôň na poschodí, Slepec vo Vrábľoch; F. Miko: Dielo, komunikácia, kultúra
 
8. meno Raisa Lavrentievna FILIPČIKOvÁ
krajina Rusko
termín 23. 9. - 13. 10. 1996
dielo Slovenská literatúra 20. storočia
 
9. meno Miroslav DUDOK
krajina Juhoslávia
termín 24. 9. - 25. 10. 1996
dielo Ďurišin: Čo je to svetová literatúra?
 
10. meno Hókan EDGRÉN
krajina Švédsko
termín 21. - 24. 11. 1996
dielo Antológia slovenskej prózy
 

           1997

 
1. meno Zdenka BECKER
krajina Rakúsko
termín 9. - 27. 3. 1997
dielo J. Kákošová: Sto hodín do zatmenia
 
2. meno Marie-Christine HŰBER
krajina Francúzsko
termín 7. - 18. 4. 1997 
dielo M. Urban: Za vyšným mlynom
 
3. meno Bianca SCHMITT
krajina Nemecko
termín 2. - 11. 4. a 19. - 30. 5. 1997
dielo Zápisky Dušana Makovického a jeho kontakty s L. N. Tolstojom
 
4. meno Terence Douglas MORAN
krajina Kanada
termín 7. - 27. 4. 1997
dielo G. Murín: Esej o literatúre, Prípad da Vinci - rozhl. hra, Horúčka - poviedka
 
5. meno Samuel CRAMPON
krajina Francúzsko
termín 3. - 25. 5. 1997
dielo P. Vilikovský: Krutý strojvodca
 
6. meno Stanislav GAJDOŠ
krajina Česká republika
termín 12. - 22. 5. 1997
dielo Výber z diel K. Jarunkovej, P. Hrúza a D. Heviera
 
7. meno Ivan ČIČMANEC
krajina Nórsko
termín 2. - 29. 6. 1997
dielo Výber z poézie I. Kupca
 
8. meno Natália BEĽAJEVA
krajina Rusko
termín 7. - 31. 7. 1997
dielo Poézia M. Válka a I. Kraska; Ľ. Jurík: Tri detektívne príbehy zo starej Bratislavy
 
9. meno Barbara MACIEJEWSKA
krajina Poľsko
termín 1. - 31. 7. 1997
dielo J. Bodnárová: Zbierka poviedok
 
10. meno Alla MAŠKOVÁ
krajina Rusko
termín 15. 10. - 15. 11. 1997
dielo Učebnica slovenskej literatúry pre vysokoškolákov
 
11. meno Konrad GEIGER
krajina Nemecko
termín 19. 10. - 2. 11. 1997
dielo P. Valček: Európska groteska
 

           1998

 
1. meno Jarmila WANKEOVÁ
krajina Česká republika
termín 9. - 27. 2. 1998
dielo G. Murín: Pud kontra kultúra
 
2. meno Víťazoslav HRONEC
krajina Juhoslávia
termín 3. - 30. 5. 1998
dielo J. Ondruš: Výber z básnickej tvorby
 
3. meno Michal HARPÁŇ
krajina Juhoslávia
termín 7. - 19. 6. a 13. - 26. 9. 1998
dielo

I. Hudec: Báje a mýty starých Slovanov; výber z poviedok D. Mitanu a P. Vilikovského

 
4. meno Peter PETRO
krajina Kanada
termín 30. 6. - 31. 7. 1998
dielo Moderná slovenská literatúra - autori, hnutia texty
 
5. meno Barbara MACIEJEWSKA
krajina Poľsko
termín 17. - 31. 8. 1998
dielo Výber z básnických zbierok M. Richtera
 
6. meno Kemal ÖZER
krajina Turecko
termín 24. 8. - 6. 9. 1998
dielo Antológia modernej slovenskej poézie
 
7. meno Georgina Ann ÖZER
krajina Turecko
termín 24. 8. - 6. 9. 1998
dielo K. Jarunková: Jediná
 
8. meno Marie-Christine HŰBER 
krajina Francúzsko
termín 1. 10. - 30. 11. 1998
dielo Antológia modernej súčasnej poézie
 
9. meno Kirsti SIRASTE-SUDA
krajina Fínsko
termín 15. - 29. 10. 1998
dielo Výber z rozprávok
 
10. meno Konrad GEIGER
krajina Nemecko
termín 26. 10. - 21. 11. 1998
dielo Antológia slovenskej poviedky
 

           1999

 
1. meno Marie-Christine HŰBER
krajina Francúzsko
termín 2. 3. - 1. 4. 1999
dielo J. Johanides: Holomráz; Antológia poviedok slovenských autorov
 
2. meno Viktória KAMENSKAJA
krajina Rusko
termín 1. - 30. 4. 1999
dielo Výber z veršov a esejí M. Rúfusa
 
3. meno Oleg MALEVIČ
krajina Rusko
termín 1. - 30. 4. 1999
dielo Výber z veršov a esejí M. Rúfusa
 
4. meno Jeanine BAUDE
krajina Francúzsko
termín 27. 4. - 19. 5. 1999
dielo Výber z veršov P. Bunčáka
 
5. meno Dimitar STEFANOV
krajina Bulharsko
termín 25. 9. - 3. 10. 1999
dielo P. Vilikovský: Kôň na poschodí, Extrémna osamelosť, Eskalácia citu; Antológia 7 slovenských básnikov (Buzassy, Feldek, Hochel, Koška, Mihalkovič, Prokešová, Zambor)
 

           2000

 
1. meno Michal HARPÁŇ
krajina Juhoslávia
termín 22. 6. - 5. 7. a 22. - 29. 10. 2000
dielo Výber z poviedok D. Mitanu
 
2. meno Arlette CORNEVIN
krajina Francúzsko
termín 16. - 29. 8. 2000
dielo Výber z básní M. Rúfusa
 
3. meno Jeanine BAUDE
krajina Francúzsko
termín 30. 9. - 17. 10. 2000
dielo Antológia slovenskej ženskej poézie
 

           2001

 
1. meno Joanna GOSZCZYŃSKA
krajina Poľsko
termín 9. - 27. 3. 2001
dielo Heslá o slovenských spisovateľoch do Veľkej encyklopédie PWN
 
2. meno Michal HARPÁŇ
krajina Juhoslávia
termín 1. - 15. 7. 2001
dielo

Výber z poviedok D. Mitanu - dokončenie;

P. Vilikovský: Posledný kôň Pompejí

 
3. meno Víťazoslav HRONEC
krajina Juhoslávia
termín 12. - 27. 8. 2001
dielo Výber z tvorby I. Štrpku
 
4. meno Konrad GEIGER
krajina Nemecko
termín 15. 11. - 5. 12. 2001
dielo V. Šikula: Veterná ružica
 

           2002

 
1. meno Lucyna SPYRKA
krajina Poľsko
termín 4. - 10. 2. 2002
dielo Výber materiálu do kultúrneho dvojmesačníka Opcje, ktorý bude venovaný slovenskej literatúre, dráme a výtvarnému umeniu
 
2. meno Michal ĎUGA
krajina Juhoslávia
termín 15. 5. - 4. 6. 2002
dielo Výber z poézie Š. Strážay
 
3. meno Michal HARPÁŇ
krajina Juhoslávia
termín 24. 5. - 3. 6. a 12. - 22. 8. 2002
dielo J. Jankovič: Tri storočia priazne
 

           2003

 
1. meno Oleg MALEVIČ
krajina Rusko
termín 26. 5. - 7. 6. 2003
dielo Výber materiálu do petrohradského časopisu Neva, konečná úprava slovenských stránok
 
2. meno Stojan LEKOSKI
krajina Macedónsko
termín 8. - 22. 6. 2003
dielo Súčasná slovenská dráma
 
3. meno Siniša HABIJANEC
krajina Chorvátsko
termín 25. 8. - 10. 10. 2003
dielo D. Mitana: Môj rodný cintorín
 
4. meno Dagnija DREIKA
krajina Lotyšsko
termín 26. 8. - 10. 9. 2003
dielo Antológia slovenskej poézie - výber 10 básnikov (dvojjazyčne)
 
5. meno Petr SKARLANT
krajina Česká republika
termín 20. - 29. 10. a 4. - 10. 12. 2003
dielo Udalosti - výber z piatich básnických zbierok M. Hatalu
 
6. meno Martin KUČERA
krajina Česká republika
termín 12. - 14. 11. 2003
dielo Príprava výberu z diela Š. Sandtnera a z básní A. Marenčina
 
7. meno Andrea Dorothea KOCH
krajina Nemecko
termín 17. - 30. 11. 2003
dielo Esej o L. Foltýnovi a I. Mojžišovej
 

           2004

 
1. meno Donka NEJČEVA
krajina   Bulharsko
termín 8. - 16. 5. 2004
dielo A. Baláž: Tábor padlých žien
 
2. meno Anouk JEANNON
krajina Francúzsko
termín 9. - 22. 5. 2004
dielo D. Hevier: Básne z reklamnej kampane na koniec sveta
 
3. meno Jean GROSSU
krajina Rumunsko
termín 10. – 23. 5. 2004
dielo L. Mňačko: Smrť sa volá Engelchen
 
4. meno Stojan LEKOSKI
krajina Macedónsko
termín 17. 5. – 2. 7. 2004
dielo D. Podracká: Zandani, R.Sloboda: Stratený raj
V. Timura: Dejiny a ľudstvo
 
5. meno Jeanine BAUDE
krajina Francúzsko
termín 30. 6. – 9. 7. 2004
dielo Antológia slovenskej ženskej poézie
 
6. meno Amrit MEHTA
krajina India
termín 6. – 22. 7. 2004
dielo Antológia slovenských spisovateľov
 
7. meno Michal HARPÁŇ
krajina Srbsko a Čierna Hora
termín 1. – 15. 8. 2004
dielo J. Jankovič: Srbská dráma na Slovensku
a príprava a výber diela 1 mladého slovenského prozaika
 
8. meno Siniša HABIJANEC
krajina Chorvátsko
termín 4. 9. – 4. 10. 2004
dielo

Preklad výberu súčasných slovenských autorov (Hevier, Chrobáková, Kolenič, Litvák, Mitana, Rakús, Štrpka, Závadová a ďalší) z časopisu Romboid pre časopis Quorum

 
9. meno Oleg MALEVIČ
krajina Rusko
termín 30. 9. – 13. 10. 2004
dielo Výber zo súčasnej slovenskej drámy
 

           2005

1. meno Martin KUČERA
krajina Česká republika
termín 16. – 22. 3. 2005
dielo Antológia z dejín slovenskej poézie
 
2. meno Diana LEMAY, Antoine EHRET
krajina Francúzsko
termín 3. – 7. 5. 2005
dielo G. Murín: Svet je malý (výber cestovných poviedok)
 
3. meno Ludwig BAUER
krajina Chorvátsko
termín 21. – 30. 6. 2005
dielo D. Tatarka: Prútené kreslá a Démon súhlasu
Antológia súčasnej slovenskej poézie
 
4. meno Michal HARPÁŇ
krajina Srbsko a Čierna Hora
termín 31. 7. – 14. 8. 2005
dielo P. Vilikovský: Čarovný papagáj a iné gýče
Výber jedného mladého slovenského prozaika
 
5. meno Marie – Christine HŰBER
krajina Francúzsko
termín 24. 10. – 1. 11. 2005
dielo V. Šikula: Ornament
 

           2006

1. meno Ludwig BAUER
krajina Chorvátsko
termín 6. – 27. 2. 2006
dielo Dokončenie Antológie súčasnej slovenskej poézie
 
2. meno Lidija DUJIĆ
krajina Chorvátsko
termín 6. – 27. 2. 2006
dielo Výber a preklad slov. poézie pre deti a spolupráce s L. Bauerom na antológii
 
3. meno Izabela ZAJĄC
krajina Poľsko
termín 13. – 31. 3. 2006
dielo Samko Tále: Kniha o cintoríne
 
4. meno Miłosz WALIGÓRSKI
krajina Poľsko
termín 13. – 31. 3. 2006
dielo Samko Tále: Kniha o cintoríne
 
5. meno Marie – Christine HÜBER
krajina Francúzsko
termín 17. – 24. 4. 2006
dielo V. Šikula: Ornament (dokončenie), M. Hvorecký: Plyš
 
6. meno Angelika ZÖLLNER
krajina Nemecko
termín 26. – 30. 6. 2006
dielo E. Maliti-Fraňová: Krcheň Nesmrteľný
 
7. meno Michal HARPÁŇ
krajina Srbsko
termín 29. 7. – 13. 8. 2006
dielo P. Vilikovský: Čarovný papagáj a iné gýče – dokončenie prekladu a príprava prekladu románu M. Hvoreckého Plyš
 
8. meno Joanna GOSZCZYŃSKA
krajina Poľsko
termín 1. – 15. 10. 2006
dielo Príprava monografického slov. čísla časopisu „Literatura na świecie“ a autorskej knihy o slovenskom mesianizme
 

           2007

 
1. meno Anouk JEANNON
krajina Francúzsko
termín 8. – 19. 1. 2007
dielo R. Lichnerová: Rieka – úryvky zo zbierky Láska je jabĺčko
 
2. meno Oleg MALEVIČ
krajina Rusko
termín 5. – 25. 3. 2007
dielo

Dokončenie výberu zo súčasnej slovenskej drámy
Príprava antológie slovenskej poézie

 
3. meno Alla MAŠKOVÁ
krajina Rusko
termín 14. – 28. 4. 2007
dielo Antológia slovenskej novely 20. storočia
 
4. meno Jacek BUKOWSKI
krajina Poľsko
termín 15. 7. – 4. 8. 2007
dielo Výber z tvorby autorov Balla, Klimáček, Mácsovszký, Pankovčin
 
5. meno Sylwia SIEDLECKA
krajina Poľsko
termín 31. 7. – 20. 8. 2007
dielo

P. Vilikovský: Silberputzen. Leštenie starého striebra
Výber z poviedok R. Slobodu

 
6. meno Michal HARPÁŇ
krajina Srbsko
termín 5. – 19. 8. 2007
dielo

Dokončenie prekladu poviedok P. Vilikovského: Čarovný papagáj a iné gýče a pokračovanie prekladu románu M. Hvoreckého: Plyš

 

           2008

 
1. meno Ludwig BAUER
krajina Chorvátsko
termín 5. – 19. 2. 2008
dielo V spolupráci s L. Dujić výber a preklad slovenskej ženskej poézie a doplnenie Antológie slov. poézie o nových autorov
 
2. meno Lidija DUJIĆ
krajina Chorvátsko
termín 5. – 19. 2. 2008
dielo Výber a preklad slovenskej ženskej poézie v spolupráci s L. Bauerom
 
3. meno Alla MAŠKOVÁ
krajina Rusko
termín 5. – 25. 4. 2008
dielo Antológia slovenskej novely. 20.storočie, 2. zv.
 
4. meno Renáta BOJNIČANOVÁ
krajina Španielsko
termín 14. – 27. 4. 2008
dielo Výber z poviedok J. G. Tajovského, bilingválne vydanie
 
5. meno Jacek BUKOWSKI
krajina Poľsko
termín 4. – 18. 5. 2008
dielo

V. Balla: De la Cruz
Výber z básní J. Ondruša

 
6. meno Michal HARPÁŇ
krajina Srbsko
termín 10. – 24. 8. 08
dielo Dokončenie prekladu poviedol P. Vilikovského a D. Mitanu
 
7. meno Ghias MOUSLI
krajina Sýria
termín 5. – 22. 9. 2008
dielo Výber z diela M. Rúfusa, A. Sládkoviča a L. Novomeského
 
8. meno Oleg MALEVIČ
krajina Rusko
termín 1 – 17. 10. 2008
dielo Antológia slovenskej poézie v prekladoch petrohradských básnikov
 
9. meno Nina ŠULGINA
krajina Rusko
termín 2. – 21. 10. 2008
dielo Výber z poviedok slovenských autorov
 

           2009

 
1. meno Anouk JEANNON
krajina Francúzsko
termín 5. – 25. 1. 09
dielo P. Pavlac: 3. 3. 3
 
2. meno Ines SEBESTA
krajina Nemecko
termín 23. 3. – 22. 4. 09
dielo D. Kapitáňová: Kniha o cintoríne
 
3. meno Vjerka HRUBIK
krajina Srbsko
termín 29. 6. – 12. 7. 09
dielo Maxim E. Matkin: Mexická vlna
 
4. meno Michal HARPÁŇ
krajina Srbsko
termín 2. – 16. 8. 09
dielo P. Vilikovský: Extrémna osamelosť a výber z knihy Eskalácia citu
 
5. meno Siniša HABIJANEC
krajina Chorvátsko
termín 16. – 30. 8. 09
dielo

G. Murín: Svet je malý (cestopisné poviedky)

 
6. meno Miłosz WALIGÓRSKI
krajina Poľsko
termín 31. 8. – 9. 9. 09
dielo príprava slovenského čísla časopisu Tekstualia v spolupráci s časopisom Romboid
 
7. meno Izabela ZAJĄC
krajina Poľsko
termín 31. 8. – 9. 9. 09
dielo príprava slovenského čísla časopisu Tekstualia v spolupráci s časopisom Romboid
 
8. meno Ghias MOUSLI
krajina Sýria
termín 4. – 24. 9. 09
dielo Výber z diela M. Rúfusa, L. Novomeského – dokončenie
 
 

           2010

 
1. meno Vivien COSCULLUELA
krajina Francúzsko
termín 11. – 24. 1. 10
dielo D. Mitana: Prievan
 
2. meno Konstantin LIFANOV
krajina Rusko
termín 14. – 17. 4. 10
dielo

prednášky z dejín spisovnej slovenčiny na Univerzite M. Bela v Banskej Bystrici

 
3. meno Alla MAŠKOVÁ
krajina Rusko
termín 20. 5. – 11. 6. 10
dielo

Príprava knihy o diele M. Figuli, vyhľadávanie materiálu do knihy Slovensko-ruské medziliterárne vzťahy

 
4. meno Khalid El BILTAGI
krajina Egypt
termín 18. – 31. 7. 2010
dielo

Antológia feministickej literatúry (výber poviedok 10 súčasných slov. autoriek)

 
5. meno Michal HARPÁŇ
krajina Srbsko
termín 1. – 14. 8. 2010
dielo Dokončenie prekladu P. Vilikovského a D. Mitanu
 
6. meno Ľudmila ŠIROKOVA
krajina Rusko
termín 23. 9. – 4.10. 2010
dielo Skúmanie nových tendencií a diel slovenskej literatúry
 
 

           2011

 
1. meno Iryna PUŠKÁROVÁ
krajina Ukrajina
termín 7. – 20. 2. 2011
dielo

M. Kukučín: Rysavá jalovica – dokončenie prekladu
M. Kukučín: Komasácia – prvé dejstvo

 
2. meno Alla MAŠKOVÁ
krajina Rusko
termín 5. – 20. 4. 2011
dielo

Slovensko-literárne vzťahy – dokončenie 
Výber materiálov pre knihu diel D. Chrobáka

 
3. meno Siniša HABIJANEC
krajina Chorvátsko
termín 6. – 18. 6. 2011
dielo

D. Mitana: Psie dni

 
4. meno Zdenka VALENTOVÁ-BELIĆOVÁ
krajina Srbsko
termín 11. – 31. 7. 2011
dielo

A. Baláž: Tábor padlých žien

 
5. meno Khalid El BILTAGI
krajina Egypt
termín 15. – 31. 7. 2011
dielo Antológia poviedok
 
6. meno Michal HARPÁŇ
krajina Srbsko
termín 31. 7. – 14. 8. 2011
dielo Výber zo slovenskej literárnej vedy
 

           2012

 
1. meno Nadine LENZ
krajina Nemecko
termín 7. 5 – 3. 6. 2012
dielo M. Kompaníková: Piata loď
 
2. meno Khalid El BILTAGI
krajina Egypt
termín 23. 7. – 5. 8. 2012
dielo J. Blažková: Môj skvelý brat Robinzon
 
3. meno Michal HARPÁŇ
krajina Srbsko
termín 29. 7. – 8. 8. 2012
10. – 17. 11. 2012
11. – 15. 12. 2012
dielo Antológia súčasnej slovenskej literárnej vedy
 
4. meno Jacek BUKOWSKI
krajina Poľsko
termín 17. 11. – 1. 12. 2012
dielo štvrtý výber krátkych textov V. Ballu,
príprava na preklad diela V. Staviarskeho Kale topánky
 

           2013

 
1. meno Agáta Mickiewicz-Janiszewska
krajina Poľsko
termín 7. – 21. 1. 2013
dielo J. Červenák: Černokňažník, 2. kniha Radhostov meč
 
2. meno
  1. Vishnu Khare
krajina India
termín 16. – 1. 2. 2013,
1. – 31. 8. 2013
dielo Výber básní M. Válka a E. Lukáčovej, 
Výber básní do antológie poézie
 
3. meno Alla Mašková
krajina Rusko
termín 26. 5. – 1. 6. 2013,
12. - 26. 10. 2013
dielo Dejiny slovenskej literatúry – učebnica
 
4. meno Khalid El Biltagi
krajina Egypt
termín 20. 7. – 4. 8. 2013
dielo V. Šikulová: Miesta v sieti
 
5. meno Tiziana Colusso
krajina Taliansko
termín 18. – 30. 8. 2013
dielo Výber z poézie básnikov Capalestu
 
6. meno Michal Harpáň
krajina Srbsko
termín

26. 2. – 1. 3.,
7. – 11. 5.,
10. – 14. 6.,
16. – 20. 9. 2013

dielo Výber štúdií Petra Zajaca 
 
7. meno Alta Talib-Zada
krajina Azerbajdžan
termín 22. 10. – 11. 11. 2013
dielo Výber zo slov. poézie (8 – 10 autorov)
 
 

           2014

 
1. meno Marie Christine Huber
krajina Francúzsko
termín 14. – 23. 4. 2014
dielo Príprava na preklad románu P. Rankova Matky
 
2. meno
  1. Amrit Mehta
krajina India
termín 9. – 31. 5. 2014
dielo Antológia slovenskej ženskej poézie
 
3. meno Asen Milchev
krajina Bulharsko
termín 18. – 24. 5. 2014
dielo P. Rankov: Matky
 
4. meno Ines Šebesta
krajina Nemecko
termín 19. 5. – 17. 6. 2014
dielo P. Rankov: Stalo sa prvého septembra
 
5. meno Alexandra Kovalchuk
krajina Ukrajina
termín 8. – 18. 6. 2014
dielo preklad ukážok autorov (Krajňák, Rankov, Šikulová)
 
6. meno Michal Harpáň
krajina Srbsko
termín 21. – 28. 6.,
4. – 9. 8.,
30. 8. – 6. 9.,
10. – 14. 11. 2014
dielo M. Mojžita: Čakanie na lastovičky 
D. Kužel: Lampa
Príprava antológie súčasnej slov. poviedky
 
7. meno Khalid El Biltagi
krajina Egypt
termín 8. – 29. 8. 2014
dielo M. Kompaníková: Piata loď
 
 
8. meno Mesut Şenol
krajina Turecko
termín 23. – 30. 9. 2014
dielo M. Richter: Krátky nešťastný život Marilyn Monroe
 
 

           2015

 
1. meno Miłosz Waligórski
krajina Poľsko
termín 7. – 27. 1. 2015
dielo M. Krajňak: Entropia
 
2. meno
  1. Michal Harpáň
krajina Srbsko
termín 15. – 21. 2.,
18. – 24. 10.,
4. – 8. 11. 15
dielo Antológia súčasnej slovenskej poviedky
P. Jaroš: Psy sa ženia
 
3. meno Asen Milchev
krajina Bulharsko
termín 16. – 22. 3. 2015
dielo J. Beňová: Café Hyena (Plán odprevádzania)
 
4. meno Alla Mašková
krajina Rusko
termín 7. – 21. 4. 2015
dielo Dejiny slovenskej literatúry 2. Časť
 
5. meno Zbigniew Machej
krajina Poľsko
termín 3. – 16. 5. 2015
dielo Preklad básní J. Ondruša, M. Andričíka, M. Habaja a výber
z poviedok M. Vadasa do časopisu Literatura na Świecie
 
6. meno Miroslav Zelinský
krajina ČR
termín 5. – 6. 5. 2015
dielo Osamelí bežci
 
7. meno Alexandra Kovalchuk
krajina Ukrajina
termín 21. 5. – 1. 6. 2015
dielo Rankov: Stalo sa prvého septembra
 
 
8. meno Ghias Mousli
krajina Sýria
termín 25. 5. – 10. 6. 2015, 
4. – 9. 8. 2015
dielo P. Krištúfek: Dom hluchého
 
 
9. meno Khalid El Biltagi
krajina Egypt
termín 25. 7. – 8. 8. 2015
dielo J. Beňová: Café Hyena (Plán odprevádzania)
 
 

           2016

 
1. meno Zbigniew Machej
krajina Poľsko
termín 3. – 16. 4. 2016
dielo výber z poviedok M. Vadasa do časopisu Literatura na Świecie
Výber z piesní J. Tranovského
 
2. meno Michal Harpáň
krajina Srbsko
termín 10. – 16. 4.,
17.- 30. 7. 2016
dielo

Antológia slovenskej literárnej vedy

 
3. meno Alla Mašková
krajina Rusko
termín 12. – 26. 4. 2016
dielo Výber textov do almanachu Devín č. 2
  
4. meno Asen Milchev
krajina Bulharsko
termín 25. – 28. 4. 2016
dielo M. Kompaníková Piata loď
 
5. meno Amrit Mehta
krajina India
termín 9. – 29. 5. 2016
dielo príprava Antológie súčasných slov. prozaikov
 
6. meno Diana Pungeršić
krajina Slovinsko
termín 17. 6. – 1. 7. 2016
dielo V. Staviarsky: výber z Kale topánky, Záchytka, Kivader
J. Šebesta: Keď sa pes smeje
 
7. meno Khalid Biltagi
krajina Egypt
termín 29. 6. – 15. 7. 2016
dielo U. Kovalyk: Krasojazdkyňa
 
 
8. meno Jacek Bukowski
krajina Poľsko
termín 16. – 31. 7. 2016
dielo V. Balla: V mene otca
 
 
9. meno Ghias Mousli
krajina Sýria
termín 16. – 31. 7. 2016,
13. – 19. 9. 2016
dielo P. Vilikovský: Letmý sneh

           2017

 
1. meno Weronika Gogola
krajina Poľsko
termín 15. 1. – 5. 2. 17
dielo J. Púček: Uchom ihly (pletky)
M. Vadas: Útek
  
2. meno Tomasz Grabiński
krajina Poľsko
termín 2. – 22. 9. 17
dielo P. Rankov: Miesta, čo nie sú na mape
Divadlo Skrat: Kryptotyp
 
3. meno Michal Harpáň
krajina Srbsko
termín 2. – 9. 4., 2. – 7. 10. 17
dielo Antológia slovenskej literárnej vedy
  
4. meno Asen Milchev
krajina Bulharsko
termín 8. – 14. 5. 17
dielo P. Krištúfek: Dom hluchého
 
5. meno Marie-Christine Huber
krajina Francúzsko
termín 24. 4. – 5. 5., 3. – 14. 7. 17
dielo V. Klimáček: Horúce leto ´68
 
6. meno Lubomír Machala
krajina ČR
termín 16. – 25. 6. 17
dielo S. Rakús: Telegram
 
7. meno Ľudmila Širokova
krajina Rusko
termín 3. – 10. 7. 17
dielo Monografia Tvorba V. Šikulu v kontexte slov. literatúry 20. storočia
 
 
8. meno Miroslav Zelinský
krajina ČR
termín 5. – 6. 10., 14. – 18. 11., 14. – 21. 12. 17
dielo J. Rihák: Pentcho. Príbeh parníka.