Katarína Gillerová photo 1

Katarína Gillerová

27. 3. 1958
Kremnica
Žáner:
pre deti a mládež, próza, publicistika

Napísali o autorovi

Veľmi príjemne som bol prekvapený románom Kataríny Gillerovej, autorky, s ktorej menom som sa dosiaľ nestretol. Zaujala ma od začiatku do konca a myslím si, že pre čitateľov a najmä čitateľky bude vydanie knihy vítanou lahôdkou.

Jozef Bžoch

Katarína Gillerová prekvapila románom zo súčasnosti pre dospelých a dospievajúcich. Umiestnením deja do stredoškolského prostredia si vytvorila priestor na zaľudnenie deja mnohými charakterovými postavami, na rozkrytie širokej škály medziľudských vzťahov – od priateľstiev cez lásky až po reflexiu rodinných vzťahov či mileneckého romániku v profesorskom zbore… Gillerovej román ponúka rozhodne viac, ako avizuje obálka... Má predpoklady zaútočiť na popredné priečky predajnosti na našom knižnom trhu. Postavy nie sú ploché a láska nie je len šťastná a nešťastná. Ponúka nám ju v tých najrozličnejších podobách – od rodičovskej, egoistickej, prelietavej, neopätovanej cez lásku na diaľku až po rozvážnu a stálu.

Antonia Bednáriková

Dobrý rukopis veľmi rýchlo spoznáte. Okamžite vás osloví a poviete si – aha, konečne je to tu, tento text za to stojí. Pre vydavateľa je to vzácna chvíľa, ktorú nezažíva veľmi často... Silný pocit z dobre zvládnutého rukopisu som zažil nad textami pre mňa neznámych autorov – Kataríny Gillerovej a Petra Bilého. To robí pre mňa vlaňajší rok výnimočný. A spisovateľka ako Katarína Gillerová nám chýbala od smrti Hany Zelinovej. Jej román je plný deja, dramaticky vystupňovaný, s výbornou zápletkou.

Martin Chovanec

Od svojho debutu Láska si nevyberá Katarína Gillerová vydala už ďalších päť románov. Patrí medzi najpredávanejšie autorky tzv. ženských románov u nás. Pre jej rukopis je typická nešťastná alebo nenaplnená láska a tajomstvo z blízkej alebo nedávnej minulosti, ktorého odhalenie osvetľuje motiváciu konania niektorých postáv... V románe Tajomstvo zadnej izby Gillerová stavila na silný emotívny nosný príbeh, cestu k rozuzleniu spletenca vzťahov a udalostí rozvetvila osudmi vedľajších postáv s aktuálnymi témami.

Antonia Bednáriková