Jubilejne vo Vrbovom

Vyhlásenie výsledkov 10. ročníka literárnej súťaže o najlepšiu sci-fi poviedku sa konalo 16. apríla na Gymnáziu Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. Podujatie otvoril hlavný organizátor, riaditeľ gymnázia František Glos, s príhovorom vystúpili aj primátor mesta Ivan Borovský a Juraj Štaffa, predstaviteľ Trnavského samosprávneho kraja.

V prvej kategórii (žiaci základných škôl) zvíťazila Lenka Miklášová z Vrbového s poviedkou Samozrejmosť?, v druhej kategórii (stredné školy) prvé miesto získal Michal Bajzík z Gymnázia v Topoľčanoch s humorne ladenou prózou O chúlostivom Ignácovi a zeleninovej dreni. Najlepšie texty vyšli v zborníku, ktorý kvapkami vosku pokrstili Ivan Borovský, Juraj Štaffa, Viera Švenková a Miloš Ferko.

Súčasťou odovzdávania cien bol bohatý sprievodný program. Okrem spevu a tanečného vystúpenia to bolo aj premietanie krátkeho filmu. Režisérka, spoluorganizátorka súťaže a učiteľka slovenčiny na Gymnáziu vo Vrbovom Veronika Chrvalová v ňom vo vizuálnej podobe sprítomnila verše Teodora Križku v podaní svojich študentov. Záver programu tvorila vernisáž výstavy sôch Viktora Bohunického a malieb Roberta Viktora Nemečka (viacero obrazov tohto tvorcu bolo inšpirovaných súťažnými poviedkami).

Uzávierka nasledujúceho, jedenásteho ročníka tejto literárnej súťaže je 15. decembra. Súťažné práce treba posielať na adresu Gymnázium J. B. Magina, Beňovského 358/100, 922 03 Vrbové alebo na e-mailovú adresu: ked.si.vymyslam@gmail.com

-mf-