Legendárna detská séria o malom loptošovi z Francúzska je späť!

Legendárne príbehy malého nezbedníka Mikuláša a jeho kamarátov si získali malých i dospelých čitateľov po celom svete. Tajomstvom ich úspechu je nevinný humor a zobrazenie ideálneho detstva, a to všetko v čítavom štýle René Goscinnyho, ktorý je niečo ako francúzsky literárny poklad. Spolu s Jean-Jacquesom Sempém vytvoril malého Mikuláša, ale je napríklad aj autorom príbehov o Asterixovi alebo flegmatickom kovbojovi Lucky Lukovi.

V slovenčine vyšli knihy o malom Mikulášovi po prvýkrát v roku 1978. Teraz Vydavateľstvo SLOVART vydáva reedíciu prvých troch kníh, ktorá začína úvodnou s názvom Malý Mikuláš a pokračuje časťami Mikulášove prestávkyPrázdniny malého Mikuláša (vychádza vo februári 2019). Vo viac ako 45 krajinách sveta sa predalo 15 miliónov kníh a podľa knižného námetu vznikli dva hrané filmy a animovaný seriál (poznáte z RTVS).

A čo by sme o Mikulášovi mohli povedať? Doma je to hotový anjelik. No napriek tým najlepším úmyslom sa okolo neho vždy strhne mela. Mikuláš a jeho priatelia vedia vždy urobiť ten správny dojem. Nechápu len, prečo ich pred návštevou ministra schovali do pivnice. Určite by bol minister na nich pyšný! Veď aj školský inšpektor stisol ich učiteľke ruku so slovami: "Máte všetky moje sympatie, slečna. Až dnes som pochopil, koľko sebaobetovania si vyžaduje naša práca. Len tak ďalej! Odvahu! Bravó!"