Začal sa Medzinárodný veľtrh detskej knihy v Bologni

V čase od 27. do 30. marca 2006 sa v stredotalianskej Bologni  koná 43. ročník Medzinárodného veľtrhu kníh pre deti a mládež. Národnú expozíciu Slovenskej republiky už tradične pripravilo Literárne informačné centrum.

V slovenskom národnom stánku bude vystavených  vyše 260 titulov z produkcie 26 slovenských vydavateľstiev. Stánok s rozlohou 32 m2 je  umiestnený v hale 29 pod číslom D 18.

Okrem reprezentatívnej expozície kníh každoročne využívajú stánok Slovenskej republiky zástupcovia slovenských vydavateľstiev a tlačiarní,  ako aj reprezentanti zahraničných vydavateľstiev a organizácií, ilustrátori a slovenskí krajania žijúci v Taliansku na rokovania a stretnutia.

Počas prvých hodín konania veľtrhu rokoval veľvyslanec SR v Ríme Stanislav Vallo s riaditeľkou veľtrhu Robertou Chinni o kandidatúre SR na čestného hosťa veľtrhu v roku 2010.

Literárne informačné centrum pripravilo sprievodné akcie počas veľtrhu a tiež na pôde Univerzity Bologna – Forli, na ktorých vystúpi slovenský spisovateľ Peter Glocko a výtvarník a divadelník Karol Krčmár. 

Veľtrh tradične sprevádza množstvo sprievodných akcií venovaných predovšetkým deťom,  stretnutia so spisovateľmi a ilustrátormi, rôzne formy prezentácií kníh a podpory detskej literatúry. V rámci veľtrhu sa tradične organizuje udeľovanie cien Bologna Ragazzi Award a Bologna New Media Prize. Hosťujúcou krajinou tohto ročníka veľtrhu je Maďarsko.