Kornel Földvári: O sebe

Biografiu Kornela Földváriho editorsky pripravil a zostavil spisovateľ Peter Krištúfek podľa záznamu spoločných rozhovorov, ktoré vznikli v rokoch 2007 – 2011. Kornel Földvári (1932 – 2015) v sebe skrýval viacero osobností. Bol spisovateľ, publicista, novinár, teoretik humoru, literárny kritik, riaditeľ divadla a milovník pokleslej literatúry. Predovšetkým však ovplyvnil každého, s kým sa stretol, a inšpiroval mnohé umelecké snaženia. Knižná biografia je emotívnou, dramatickou, ale zároveň ironickou a vtipnou výpoveďou o živote človeka zasiahnutého krutosťou fašizmu, päťdesiatych rokov aj normalizácie. Biografia Kornela Földváriho sa tak stala dramatickou, ale aj ironickou a vtipnou kronikou dejín dvadsiateho storočia na Slovensku.
Súčasťou limitovanej edície knihy je 8 pohľadnicových karikatúr a CD-ROM s krátkym filmom Kornel v nebi a nahrávkou rozprávania K. Földváriho.
Limitovaná edícia, ktorej výtlačok bol za 14 €, je už vypredaná.
Vydanie bez pohľadníc a CD-ROMu je za 13 €.

Ukážka z diela

Počet strán

375

Jazyk vydania

Slovenský jazyk

Rok vydania

2017

Typ diela

Odborná literatúra

Druh diela

92 Biografie. Rodokmene

Jazyk originálu

Slovenský jazyk

Poradie vydania

1.

Miesto vydania

Bratislava

ISBN

978-80-8119-106-0

Druh väzby

Brožovaná

Zostavovateľ

Ilustrátor

Daniela Olejníková

Autor fotografie

Boleslav Boška, Jaroslav Čeněk, Fero Jablonovský, Ján Lőrincz, Pavel Kastl, Peter Krištúfek, Zuzana Mináčová, Alexander Nagy, Tomáš Písecký, Miroslav Polakovič, Peter Procházka, Anton Šmotlák

Objednať knihu

13.00€ /kus

Kúpiť