Nádej je pri nás a šuchoce krídlami

115 príbehov a zamyslení o tom, čo môžeme urobiť, aby bol svet lepším miestom a my sme vedeli, kde hľadať zmysel života

Toto je kniha pre všetkých, ktorí potrebujú čítať o nádeji. Pre všetkých, ktorí sa pýtajú, čo majú robiť, keď sa im chce len bežať preč a kričať z plných pľúc. Pre všetkých, ktorí by chceli vedieť odpoveď na otázku, prečo tu zostať.
Toto je kniha o mostoch medzi ľuďmi, o svedomí, mačkách, knihách, Poirotovi a oknách svietiacich do tmy. Je o tom, čo pomáha na srdce a na čo si máte dávať pozor, keď sadáte k internetu. Je to kniha o Slovensku, o ľuďoch v ňom a o tom, čo všetko sa touto krajinou za posledných desať rokov prehnalo. Napriek tomu o čom táto kniha je, má schopnosť utešiť a povzbudiť, a to natoľko, že je divné, že nie je na predpis. Môžete ju čítať tak, že ju jednoducho otvoríte na ľubovoľnej strane a ona sa už s vašimi potrebami nejako vysporiada.
Ak sa vám ju nebude chcieť čítať, darujte ju. Možno vám prišla do cesty práve preto, aby ste slová z nej doručili niekomu, kto na ne čaká.

Eva Borušovičová vidí svet a naše vyhliadky až podozrivo optimisticky. Hľadá svetlo, cestu, tichých hrdinov každodennosti. Výhody v nevýhodách, krásu tam, kde ju hľadá málokto. A hlavne ľudské osudy, ktoré sa často vyvíjajú celkom nečakane a dokonca lepšie, než by sme očakávali.

Takmer desať rokov píše Eva Borušovičová do denníka Sme raz za mesiac na autorskú stranu to, nad čím práve premýšľa, aký príbeh ju zaujal alebo čo hýbe krajinou, v ktorej všetci žijeme.

Dnes vychádza výber z novinových textov v jednej knihe. Pre tých, ktorí potrebujú uveriť, že je tu ešte nádej. Nádej, ktorá je pri nás a šuchoce krídlami.

Ktorý boh je najmocnejší?
Je výhodou byť ľavákom?
Môžu byť dyslexia a dysgrafia požehnaním?
Je normálne zostať žiť na Slovensku?
Prečo je veľký stôl dobrý na srdce?
Ako založiť bookclub?
Načo je nám politika?
Ako prežiť pohromy?
Čo hľadať na internete?
Prečo môže byť starnutie skvelé?
Prečo je kapustnica našim národným klenotom?
Načo je nám rádioamatérstvo?
 

Vydavateľstvo

Lemuria s.r.o

Počet strán

584

Jazyk vydania

Slovenský jazyk

Rok vydania

2024

Typ diela

Próza

Druh diela

83 Román. Novely. Poviedky

Jazyk originálu

Slovenský jazyk

Poradie vydania

1.

Krajina vydania

Slovensko

ISBN

978-80-974837-0-8

Druh väzby

Viazaná