Juraj Čorba
Veronika Kocourková
Patrik Pašš
Broňa Schraggeová
Kristína Kubáňová

Supercomics

Môže sa zdať, že slovenský komiks má oproti okolitému svetu riadny sklz. A je to aj do istej miery pravda. Slovensko za sebou nemá intenzívnu komiksovú minulosť. O to intenzívnejšie sa však snaží dobehnúť zameškané v súčasnosti. V malej krajne uprostred Európy v posledných rokoch vzniklo viacero príkladov rôznych komiksových prístupov. A o to zaujímavejšie je, že ide najmä o autorské počiny. Veľký boj musí komiks zvádzať s vydavateľmi a čitateľmi, ktorým sa neveľmi chce vstupovať do neprebádaných vôd. Ale aj napriek tomu sa grafický román a komiks u nás nevzdáva a vydáva sa do boja stále s novými výzvami.
Zborník Supercomisc sa snaží priniesť to najzaujímavejšie, čo na slovenskej komiksovej scéne počas posledných rokov vzniklo. Smutné, vtipné, absurdné – príbehová škála je aj na malom priestore zborníka veľmi pestrá. Nebojte sa preto vstúpiť a pozrieť sa bližšie na neprebádané komiksové územie. Antológiu slovenského komixu vo francúzskom jazyku vydalo Literárne informačné centrum  pri príležitosti čestného hosťovania slovenskej literatúry na medzinárodnom knižnom veľtrhu Livre Paris 2019.  

 

13,00 €

Počet strán

181

Jazyk vydania

Francúzsky jazyk

Rok vydania

2019

Typ diela

Populárne žánre

Druh diela

85 Bibliofílie. Komiks

Jazyk originálu

Slovenský jazyk

Miesto vydania

Bratislava

Krajina vydania

Slovensko

ISBN

978-80-8119-121-3

Zostavovateľ

Kristína Kubáňová

Autor predslovu

Kristína Kubáňová

Ilustrátor

Dávid Marcin, Juliána Chomová, Tomáš Klepoch, Branko Jelinek, Veronika Kocourková, Daniel Majling, Patrik Pašš, Broňa Schraggeová

Prekladateľ

Marie-Christine Huber

Autori

Juraj Čorba
Veronika Kocourková
Patrik Pašš
Broňa Schraggeová
Kristína Kubáňová