18.06.2018
Trvanie do: 24.06.2018
Veľká a Malá Skalka pri Trenčíne
Podujatie

11. ročník medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia ORA ET ARS - Skalka 2018

11. ročník medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia ORA ET ARS - Skalka 2018 sa uskutoční od 18. – 24. 6. 2018 v areáli Veľkej a Malej Skalky pri Trenčíne.

V rámci výtvarnej sekcie budú tvoriť zahraniční hostia Jaroslaw Kweclich, Częstochowa (PL), Tadeusz Kosela, Częstochowa (PL) a Danuše Markovová, Ostrava (ČR). Zo slovenských výtvarníkov sa zúčastnia Pavol Rusko z Ružomberka; Daniela Krajčová zo Žiliny, Dominik Monček z Pruského, Radka Šidlová z Dolnej Breznice, Eva Kulhánková z Trenčína, Iva Jarošová Štrbová z Bratislavy, Jozef Matuška z Ružomberka, Andrea Spišiaková zo Sabinova a Jozef Vydrnák z Dubnice nad Váhom. V literárnej sekcii budú tvoriť Anton Baláž z Hrašného, Lýdia Romanská z Ostravy (ČR), Ľubomíra Miháliková z Modry, Vladena Teslíková z Prievidze, Viliam Turčány zo Suchej nad Parnou, Ján Turan z Bratislavy a Rudolf Dobiáš z Trenčianskej Teplej, časti Dobrá. 

Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Hlavný organizátor: Mesto Trenčín

Spoluorganizátori: Trenčiansky samosprávny kraj; Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne; Farský úrad Skalka nad Váhom; Beňadik, n.f.; T-VIA o. z.

Vstup na všetky podujatia v rámci sympózia je voľný. Všetkých srdečne pozývame.