03.08.2020 18:00
Zichyho palác v Bratislave
Podujatie

Artdebut - Kolbas, Madro, Blanch

V programe Artdebut predstavujeme mladých umelcov.
Krst knihy Všetko alebo znič od debutujúceho autora Karlosa Kolbasa a prezentácia prvotiny Svätyne od Dominky Madro (vydavateľstvo KK Bagala). Svoju tvorbu odprezentuje aj mladá slovenská hudobníčka Blanch, ktorej na jeseň 2019 vyšiel debutový album Delusion.
Moderuje Viliam Nádaskay.

Karlos Kolbas: Všetko alebo znič
"Krčma je v jednej budove s miestnym kulturákom, a tak všetci - dedinčania, poctiví murári, ale aj paštekari a ignoranti, všetci jednou nohou v kriminále - už poznajú tajomstvá všetkých. Drsné poviedky Karlosa Kolbasa o živote za hranicou mestskej skúsenosti sú nevhodné pre detských čitateľov."

Dominka Madro: Svätyne
Román z myjavských kopaníc. Neplodnosť ako tabu, násilie páchané na ženách, zvláštne podoby rodičovstva. Aktuálne témy v príbehu starom niekoľko storočí.

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records. S autorskou produkciou začala v roku 2016 a jej tvorba je konvenciami nezaťaženým prierezom popu, folku a soulu.

________
Pravidelné podujatia Literárny klub u Zichyho organizuje OZ literarnyklub.sk v spolupráci so Staré Mesto - srdce Bratislavy v rámci projektu literarnyklub.sk.
Podujatie finančne podporili hlavný partner Fond na podporu umenia a partneri Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia mesta Bratislava, LITA, autorská spoločnosť a Rakúsky kultúrny fond.