02.02.2007 16:30
Podujatie

Autogramiáda Alexandry Pavelkovej

Kníhkupectvo BRLOH by Vás pri príležitosti vydania najnovšej knihy PRÍSAHA od Alexandry PAVELKOVEJ – najúspešnejšej slovenskej sci-fi a fantasy spisovateľky posledných rokov -  rado čo najsrdečnejšie pozvalo na autogramiádu, ktorá sa uskutoční

V piatok 2. februára v priestoroch kníhkupectva BRLOH, Hlavná 40 v Košiciach od 16,30 hod.

 

Alexandra Pavelková je najúspešnejšia slovenská sci-fi a fantasy spisovateľka posledných rokov. Píše prevažne v slovenčine, ale pre obľúbenosť jej diel v Čechách tvorí i v českom jazyku. Vyšlo jej dosiaľ osem kníh, za ktoré si okrem obrovskej priazne fanúšikov vyslúžila aj množstvo ocenení. Stála na stupňoch víťazov najprestížnejších slovenských (Cena Istron, Cena Gustava Reussa) a českých (Cena Karla Čapka, Cena Akademie SFFH) súťaží.

Je nositeľkou European Encouragement Award a dvakrát bola pasovaná za „Lady Fantasy“.  

Okrem množstva poviedok v českých a slovenských antológiách sa s jej menom čitatelia pravidelne stretávajú na stránkach špecializovaného časopisu zameraného na fantastiku – Fantázia. Je porotkyňou literárnych súťaží, vedie internetovú literárnu dielňu pre začínajúcich autorov na stránkach www.vimka.sk, prednáša na rôznych podujatiach a píše filmové recenzie.

Hlavnou hrdinkou Prísahy je vedma Vimka, liečiteľka obdarená schopnosťami, ktoré sú pre iných požehnaním, no pre ňu samú skôr prekliatím. Nezvyčajné umenie a moc, ale najmä prísaha pomáhať všetkým bez rozdielu, z nej totiž často robia zločinca na úteku. Príbehy o Vimke sa vyznačujú napätím a dynamikou, rešpektom k ľudskému životu, láskou k prírode a úctou ku kultúrnemu dedičstvu, ktoré nám bolo ponechané od našich slovanských predkov. Vimka sa prvýkrát objavila v poviedke Trvalé riziko. Odvtedy autorka viac-menej pravidelne publikovala Vimkine dobrodružstvá v časopisoch alebo zborníkoch. Vydavateľstvo Slovart ich však zozbieralo do jednej knihy s názvom Prísaha a tak sa Vimkine príbehy dostávajú slovenskému čitateľovi do rúk  prvý raz v komplexnej podobe.