29.09.2023 19:00
Rómerov dom, Bratislava
Podujatie

Autor bestsellerov Ewald Arenz bude na Slovensku s knihou Veľké leto

Literárny salón v Bratislave a Žiline
 
Friederove vyhliadky na leto nie sú práve najlepšie. Prepadá z matematiky a latinčiny, a tak ho namiesto rodinnej dovolenky čaká tvrdá príprava na reparát. To znamená stráviť šesťtýždňové letné prázdniny s mimoriadne prísnym starým otcom a záhadnou starou mamou. Našťastie má Almu, Johanna a Beate, dievča v zelených plavkách. Napriek temným predtuchám zažije pätnásťročný Frieder veľké priateľstvá, prvú lásku, ale aj pochybnosti a smútok. Veľké leto, po ktorom nebude nič také ako predtým.
 
Veľké leto zvolili nezávislé nemecké kníhkupectvá za najobľúbenejšiu knihu roku 2021.
Preklad: Paulína Čuhová.
 
Ewald Arenz (1965) vyštudoval anglickú a americkú literatúru a históriu. Pracuje ako učiteľ na gymnáziu v Norimbergu. Jeho romány a divadelné hry získali množstvo ocenení. Jeho tri romány Staré odrody, Veľké leto a Láska v zlých časoch boli bestsellermi. Autor žije s rodinou neďaleko Fürthu.
 
Organizujeme v spolupráci s vydavateľastvom Literárna bašta a s láskavou podporou Nadácie Volkswagen Slovakia. Ide o podujatie zo série Literárny salón, ktorá je súčasťou osláv 30. výročia pôsobenia Goetheho inštitútu na Slovensku.
 
Bratislava: 29. septembra o 19:00, Rómerov dom, Zámočnícka 10
Žilina: 30. septembra o 15:00, Žilinský literárny festival, Nová synagóga
Moderuje Katarína Labudová
 
 
Literarischer Salon
Die Zeichen auf einen entspannten Sommer stehen schlecht für Frieder: Nachprüfungen in Mathe und Latein. Damit fällt der Familienurlaub für ihn aus. Ausgerechnet beim gestrengen Großvater muss er lernen. Doch zum Glück gibt es Alma, Johann – und Beate, das Mädchen im flaschengrünen Badeanzug. In diesen Wochen erlebt Frieder alles: Freundschaft und Angst, Respekt und Vertrauen, Liebe und Tod. Ein großer Sommer, der sein ganzes Leben prägen wird.
Hellsichtig, klug und stets beglückend erzählt Ewald Arenz von den Momenten, die uns für immer verändern.
Ewald Arenz (1965) hat englische und amerikanische Literatur und Geschichte studiert. Er arbeitet als Lehrer an einem Gymnasium in Nürnberg. Seine Romane und Theaterstücke sind mit zahlreichen Preisen ausgezeichnet worden. Seine Romane Alte Sorten, Der große Sommer und Die Liebe an miesen Tagen standen wochenlang auf den Spiegel-Bestsellerlisten.Der Autor lebt mit seiner Familie in der Nähe von Fürth.
Eine Lesung in Zusammenarbeit mit dem Verlag Literárna bašta und mit der freundlichen Unterstützung der Stiftung Volkswagen Slovakia. Dies ist eine Veranstaltung der Reihe "Literarischer Salon", die im Rahmen der Feierlichkeiten zum 30-jährigen Jubiläum des Goethe-Instituts in der Slowakei stattfindet.
Bratislava: 29. September um 19:00 Uhr, Rómer-Haus
Žilina: 30. September um 15:00 Uhr, Literaturfestival Žilina, Nová synagóga