25.05.2023 17:00
Kino Film Europe, Pistoriho palác, Bratislava
Podujatie

Bombastický Johan + diskusia "Knihy na plátne"

Pozývame Vás na premietanie nórskej snímky Bombastický Johan, ktoré bude spojené s diskusiou na tému "Knihy na plátne", ktorú organizujeme v spolupráci s kníhkupectvom a vydavateľstvom Artforum. Hosťami budú scenáristka Jana Skořepová, filmový kritik Peter Konečný a zakladateľ Artfora Vladimír Michal.
 
Výbušná komédia o živote Johana, malomestského samotára s vášňou pre dynamit, ktorý sa dostáva do neustálych konfliktov s vidieckou komunitou. Johan v mladosti osirel, vychovávajú ho teta a strýko a počas celého života sa snaží nájsť svoje miesto v spoločnosti a vyrovnať sa s neopätovanou láskou k dievčaťu zo susedstva, ktorú v mladosti takmer rozmetal na kusy.
 
Po premietaní sa môžete tešiť na diskusiu so scenáristkou Janou Skořepovou, autorkou scenáru filmu Piargy, ktorá získala tento rok cenu Slnko v sieti za najlepší filmový scenár, Petrom Konečným, filmový kritik, šéfredaktor portálu Kinema) a Vladimírom Michalom, zakladateľom vydavateľstva a kníhkupectva Artforum. Diskusiu bude moderovať Dado Nagy.