02.06.2017 17:00
Trvanie do: 04.06.2017
Divadlo Aréna Bratislava
Podujatie

BRaK 2017 - štvrtý ročník najväčšej medzinárodnej prehliadky knižného umenia na Slovensku

Piatok 2. júna

V rámci knižného festivalu BRak vás dnes čaká takýto program:

17.00 Galéria / Vernisáž festivalových výstav: Alžběta Skálová (CZ), Palo Čejka (SK) a ilustrátori z ASIL-u (SK)
18.00 Sála / Slávnostné otvorenie festivalu

19.00 Sála / Jean-Michel Guenassia (FR)Francúzsky spisovateľ, držiteľ Goncourtovej ceny, si svetový ohlas získal najmä románom Klub nenapraviteľných optimistov o skupine východoeurópskych imigrantov, hľadajúcich únik z exilovej každodennosti v zadnom trakte jednej z parížskych kaviarní.
K stredoeurópskym reáliám sa vrátil aj v románe Vysnívaný život Ernesta G. a nedávno mu v slovenskom preklade vyšla najnovšia kniha Valčík stromov a oblohy o tajnej láske Vincenta van Gogha. Rozhovor vedie Michal Havran.

21.00 Fuga / Lesní zvěř (CZ) / Drumtyatr (UA)
Česká skupina Lesní zvěř vznikla v Brne v roku 2001. Jej zvuk je definovaný slobodným pohybom medzi rôznorodými žánrami, ale aj rýmom nespútanou slamovou poéziou. Na festivalové pódium prinesú energickú zmes psychadélie, akustického drum´n´bassu a nu jazzu. Drumtyatr je ukrajinská elektro-punková smršť, za vznikom ktorej stojí legenda ukrajinského literárneho undergroundu Jurij Izdryk. Jeho spoluaktérom je mladý básnik a performer Grigory Semenčuk.
 
Podujatie sa koná v spolupráci s Literárnym informačným centrom a projektom Transbook. Všetkých partnerov podujatia nájdete tu: