18.07.2020 9:00
Námestie Nežnej revolúcie, Bratislava
Podujatie

Bratislavský knižný trh

 BRaK pozýva na "pop up podujatie" 1. ročník Bratislavského knižného trhu, ktorý sa bude konať 18. 7. 2020 na Námestí Nežnej revolúcie pre Starou tržnicou v rámci tradičných sobotných trhov na a doplní tak štandardnú ponuku trhu o kvalitnú porciu literatúry.

 Príďte podporiť malé slovenské nezávislé knižné vydavateľstvá! Váš nákup vám spríjemní aj bohatým sprievodný program pre deti aj dospelých

 Vstup je voľný.

Program:

10:00: Divadlo SpozaVoza: Tajomstvo oceánu
Bábková inscenácia o veľkom putovaní malej veľryby za domovom.
Predstavenie vzniklo na motívy knihy Gerda – Príbeh veľryby, ktorú napísal spisovateľ a ilustrátor Adrián Macho.
Príbeh je o malej veľrybe, ktorá sa jedného dňa ocitne sama. Vydá sa na dobrodružnú cestu naprieč oceánom počas ktorej získa mnoho zážitkov a priateľstiev. V inscenácii hrajú dvaja herci na rôznych hudobných nástrojoch, ktoré dotvárajú podmorskú atmosféru. Predstavenie odkrýva aj enviromentálnu tému a snaží sa už v detskom veku prebudiť záujem o triedenie odpadu a čistotu okolo seba.

11:00 - 14:00 DJ Samurai
Knihy a dovolenka sú vždy dobrá kombinácia. Tento rok to s tým morom nemusí vyjsť, a tak vás DJ Samurai zoberie vo svojom sete do krajín, kde by ste najradšej ležali s knihou pri mori alebo oceáne.

14:00 - 15:30 DJ Tuzex
Pod mixpultom schováva “zakázané” pesničky zahraničnej produkcie, ktoré premieša s obľúbenými hudobníkmi domácej česko-slovenskej scény z rokov minulých.

15:30 - 16:30 Diskusia: Neviditeľná práca prekladateľov a prekladateliek.
Téma diskusie: Do akej miery ovplyvňuje preklad samotné prekladané dielo? Ako veľmi sa musia prekladatelia orientovať v témach, ktoré prekladajú? Ako fungujú prekladatelia a prekladateľky na Slovensku a prečo je ich práca prehliadaná? Diskusiu bude moderovať Michal Hvorecký a budú na nej členky OZ Doslov Barbara Sigmundová a Gabriela Magová.

17:00 - 18:00 Čau o piatej
Laco Kerata číta zo svojich kníh a zostane aj na autogramiádu.

18:00 Koncert Luis
Luis je mladá slovenská popová kapela. Zostava štyroch mladých mužov milujúcich autorskú tvorbu s prvkami performancie.

Organizátorom podujatia je BRaK - Bratislavský knižný festival.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partneri podujatia: LITA, autorská spoločnosť, Literárne informačné centrum, Stará tržnica, International Visegrad Fund, Volkswagen Slovakia