09.12.2017 17:00
Nová Cvernovka
Podujatie

Cena René 2017

Srdečne vás pozývame na vyhlásenie laureáta ceny René 2017 – Anasoft litera gymnazistov, ktoré sa uskutoční počas Dní slovenskej literatúry na festivale Autoriáda v Novej Cvernovke dňa 9. decembra 2017 o 17:00.

 

René 2017 je nová literárna cena, ktorú v spolupráci s Anasoft litera organizuje Literárne informačné centrum. Cena René je výnimočná tým, že o laureátovi rozhodujú študenti vybraných stredných škôl. René má podporovať čítanie mladých, prejaviť u nich záujem o knihy a zoznámiť ich s kvalitnou súčasnou literatúrou. Do prvého ročníka sa zapojili stovky študentov 10 gymnázií naprieč Slovenskom.

Na slávnostnom vyhlásení laureáta prvého ročníka sa zúčastnia nominovaní autori Jozef Karika, Ondrej Štefánik, Silvester Lavrík a Ivana Gibová, porotca a básnik Michal Habaj, zástupkyňa študentov Petra Štefancová - z Bilingválneho gymnázia v Žiline a učiteľka Beata Pecková z Gymnázia J. Hronca v Bratislave.

Podujatie bude moderovať dvojica Samo Trnka a Tomáš Hudák a na violončele zahrá Jozef Lupták.

Na festivale Autoriáda v dňoch 8. - 9. decembra budete mať možnosť stretnúť viac ako 40 slovenských spisovateľov a zažiť pestrý sprievodný program, zahŕňajúci diskusie, workshopy, detské podujatia a koncerty.

Tešíme sa na stretnutie v Novej Cvernovke.