21.02.2024 10:00
Staromestská knižnica na Blumentálskej č. 10/a v Bratislave
Podujatie

Čítame s najmenšími: Knižnica pána Losa

Zážitkové čítanie príbehov z lesnej knižnice s Miriam Halamičkovou, Dievčaťom bez hranostaja.
 
Z kapacitných dôvodov je potrebné sa vopred zaregistrovať:
https://forms.gle/gcxEYdd7mkcC46KL9
 
Pán Los je vynikajúci rozprávač. Každý večer pri praskajúcom kozube rozpráva svojej rodine pútavé príbehy. Jedného dňa si však nevie spomenúť ani na jeden príbeh, ktorý by ešte nerozprával. Potrebuje knihy! Potrebuje knižnicu! Vynaliezavý los zrecykluje opustený autobus zo smetiska na knižný autobus – bibliobus pre celé lesné osadenstvo. Budeme si aj vyrábať a tvoriť hudbu.
Nádherné detailné ilustrácie zapĺňajú stránky zelenou krajinou, starodávnymi vozidlami a malebnými vidieckymi domčekmi. V knihe nájdete množstvo utešených scén zvieracích rodín, ktoré si spoločne čítajú. Knihovníkov, vychovávateľov, rodičov a deti poteší posolstvo knihy: čas strávený čítaním je skutočná zábava.
 
MIRIAM HALAMIČKOVÁ
Vyštudovala liečebnú pedagogiku a hru na husle. Venuje sa arteterapii, terapii hrou a muzikoterapii, ale najviac sa jej páči v priestore medzi tým všetkým, kde sa stretáva vnímavá interakcia s deťmi spolu s príbehmi a tvorivosťou. Je súčasťou tvorivého tímu Posvieťte si s nami na sny v kníhkupectve Artforum a tvorí detskú hudbu pod značkou Dievča bez hranostaja.
 
Tešíme sa na Vás v Staromestskej knižnici na Blumentálskej 10/a.
Mediálni partneri: Sdetmi.comEventland.eu/sk - podujatia, kam v Bratislave