17.05.2022 19:00
Nová Cvernovka
Podujatie
Vydavateľstvo Absynt

Daniel Tammet: Narodený v modrú stredu

Pozývame vás na stretnutie s Danielom Tammetom, autorom knihy Narodený v modrú stredu!

Stretnutie bude autism-friendly (neurodiversity-friendly) a bude simultánne tlmočené z angličtiny do slovenčiny. Cieľom je umožniť vstup na podujatie ľuďom s výnimočným vnímaním okolia a poskytnúť im počas celého večera bezpečné a príjemné prostredie.

Daniel Tammet je britský spisovateľ a autistický savant s mimoriadnym nadaním na matematiku a jazyky. Narodil sa ako prvé z deviatich detí. Vo svojom autobiografickom románe Narodený v modrú stredu rozpráva o tom, ako epilepsia, synestézia a Aspergerov syndróm hlboko ovplyvnili jeho detstvo. Motivujúci príbeh Daniela Tammeta je aj o tom, ako sa dokázal popasovať so životom bez toho, aby stratil svoju vlastnú tvár.
Daniel Tammet účinkoval v dokumentárnom filme Brainman. Je aj autorom ďalších kníh ako Embracing the Wide Sky (Objať šíre nebo), Thinking in Numbers (Rozmýšľať v číslach), Every Word Is a Bird We Teach to Sing (Každé slovo je vták, ktorého učíme spievať), zbierky básní Portraits (Portréty) či románu Mishenka, ktorý napísal po francúzsky.
Viac o knihe nájdete na webe vydavateľstva Absynt.