16.08.2020 18:00
Cooltajner Považská Bystrica
Podujatie

Divotvorba v KC Cooltajner

Aj u nás v KC sa tento rok predstaví Divotvorba, ktorá ťa pohltí básňami a skvelou hudbou. Určite sa teda príď pozrieť na mladé talenty a užiť si príjemný večer už v neďeľu 16. augusta!

Podujatia Divotvorby budeme organizovať už tretí rok. Okrem Trenčína ste nás mohli aj v bratislavskom Bukowski bare či v Žiline na Staničke.
Myšlienka akcií spočíva v rozšírení literárneho povedomia mladých, ale aj starších ľudí. Taktiež priamy kontakt čítajúcich konfrontovaných publikom prináša jedinečný zážitok obom stranám.
Poéziu a prózu čítajú väčšinou amatérski autori, čo zaručuje autentickosť zámeru, s hudobným sprievodom v prestávkach. Zároveň sa akcie snažíme spestrovať literárne renomovanými autormi ako napríklad Maroš Hečko, Ondrej Kalamár, Michal Habaj. Medzi hudobnými hosťami sa už vyskytol Jerguš Oravec, Nina Kohoutová, no dávame možnosť aj začínajúcim hudobníkom.

"Divotvorní autori prídu ukázať svoju tvorbu a predstaviť aj nové mená. Pozývajú na pokračovanie už tretej divotvornej sezóny. Ak sa chceš aj ty pridať so svojou autorskou tvorbou, neváhaj a pošli zopár divotvorných kúskov (poézia, próza) na adresu divotvorba.ovca@gmail.com, ideálne do 9. augusta.

Literárnou hosťkou je spisovateľka a spoluzakladateľka ceny Anasoft litera Katarína Kucbelová.

O hudobný doprovod sa postará skupina Small Things.

Vstupné je dobrovoľné."

Prosíme účastníkov podujatia, aby dodržiavali epidemiologické nariadenia - prekryli si dýchacie cesty a dezinfikovali pri vstupe ruky, prípadne ďalšie pokyny usporiadateľov. Vopred ďakujeme za ohľaduplnosť.

Aj toto podujatie podporil Fond na podporu umenia.