07.12.2013 19:00
Trvanie do: 07.12.2013
Košice
Podujatie

Európsky turnaj poézie 2013 a koncert Martina Geišberga

Košice sa stanú európskym hlavným mestom poézie!

Literárno-hudobné vyvrcholenie Európskeho turnaja poézie s medzinárodnou účasťou básnikov a reprezentantov literárnych inštitúcií zo siedmich európskych krajín a koncert Martina Geišberga sa uskutoční 7. decembra 2013 o 19stej hodine v Kasárňach/Kulturpark v Košiciach.

Podujatie je posledným stretnutím víťazov ETP 2013. Slovenskou súčasťou Európskeho turnaja poézie je súťaž Básne Asseco solutions, ktorú vyhlasuje OZ literarnyklub.sk. Od roku 2011 sú Básne zapojené do európskeho projektu na podporu a prezentáciu básnickej tvorby. Počas tohto roka Slovensko prvýkrát uspelo aj v nadnárodných kolách. Reprezentuje ho Ivona Pekárková, ktorá už zvíťazila v prvom finálnom kole 28. októbra v Sarajeve.

Počas hudobno-poetického večera vystúpia víťazi národných básnických súťaží: Renate Aichinger (Rakúsko), Senka Marić Šarić (Bosna a Hercegovina), Mirjana Mrkela (Chorvátsko), Marco Bellini (Taliansko), Zsolt Szalai (Maďarsko), Ivona Pekárková (Slovensko), Lucija Mlinarič (Slovinsko). Ďalej vystúpia minuloroční víťazi súťaže Básne Asseco solutions: Lýdia Džundová (2011), Miroslava Ábelová (2012), Marcel Lacko (2010) a finalisti Martin Vlado a Martin Kočiš.

Odznejú prednesy európskych básnikov v ich rodných jazykoch a v slovenskom preklade. Zároveň sa predstaví almanach Európskeho turnaja poézie 2013, ktorý obsahuje preklady súťažných básní do jazykov všetkých siedmich krajín.

Večer je spojený s koncertom Martina Geišberga, ktorého hudba kombinuje jazz, baladický folklór, snové texty a temperament.

Hrajú: Martin Geišberg (gitara, spev), Patrik Pačes (perkusie)
Večer moderuje: Peter Michalík (Rádio Devín)

Podujatie organizuje OZ literarnyklub.sk v spolupráci s Kasárne/Kulturpark Košice. Vzniká s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Literáneho informačného centra. 

Kontakt na organizátora:

Mgr.Martina Kotlárikova projekt manager
o.z. literarnyklub.sk
web: www.literarnyklub.sk
tel.: +421 904 667 558
e-mail: martinakotlarikova@gmail.com
adresa: literarnyklub.sk, P. O. Box 99, Bratislava 1, 810 00