10.06.2019 14:00
Trvanie do: 12.06.2019 20:00
Trnava
Podujatie

Festival rozhlasovej hry 2019

RTVS a Trnavský samosprávny kraj pripravujú na 10. až 12. júna Festival rozhlasovej hry 2019. Odborná porota momentálne finišuje pri hodnotení 63 titulov v dvoch kategóriách - nad 30 minút a do 30 minút. Užší výber najúspešnejších hier, po desať v každej kategórii, zverejní v popoludňajšom vysielaní Rádia Devín 30. apríla.

Súťažné tituly z užšieho výberu sa okrem toho automaticky stanú nositeľmi ocenenia Pečať kvality. Porotu tvorí režisér a umelecký šéf trnavského Divadla Jána Palárika Juraj Bielik, teatrologička Nadežda Lindovská, teatrológ Miron Pukan, šéfrežisér Českého rozhlasu Aleš Vrzák a spisovateľ a dramatik Pavel Rankov, ktorý je zároveň predsedom poroty.

Už v tomto okamihu je jasné, že festival, ktorého hlavným partnerom je Rádio Devín, bude mať bohatý sprievodný program pozostávajúci z odborného seminára, divadelných predstavení, koncertov a diskusií.

Ambasádorkou festivalu je herečka Emília Vášáryová. Partnermi festivalu sú Mesto Trnava, Divadelná fakulta Vysokej školy múzických umení v Bratislave, Kultúrne centrum Malý Berlín, Združenie rozhlasových tvorcov, Literárne informačné centrum a Združenie vydavateľov a kníhkupcov Slovenska, mediálnu podporu zabezpečujú Rádio Slovensko, Rádio Regina a Mestská televízia Trnava.

Podrobný program a oficiálna stránka festivalu budú zverejnené čoskoro. Sledujte aj FB podujatie tu