10.12.2020 20:00
Online
Podujatie

Galastream a vyhlásenie výsledkov Národnej ceny za dizajn 2020

★ Slovenské centrum dizajnu a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky vás pozývajú na sledovanie špeciálneho galastreamu vyhlásenia výsledkov 17. ročníka Národnej ceny za dizajn 2020 – Komunikačný dizajn.
★ Online vyhlásenie výsledkov bude streamované vo štvrtok, 10. decembra o 20.00 na facebookových stránkach Národnej ceny za dizajn, Slovenského centra dizajnu, hlavného mediálneho partnera NCD 2020, Denníka N, na webe ncd.scd.sk a na youtube kanáli SCD.
★ V prenose sa dozviete mená ocenených v kategóriách:
Animácia a video, Digital, Identita, Kampaň, Knihy a publikácie, Nové horizonty, Obal a objekt, Písmo, Plagát a vizuál, Priestor a Študentský dizajn.
Počas prenosu budú vyhlásené aj ceny pre osobnosti dizajnu a špeciálne uznania.
★Galastream moderuje Samo Trnka.
★Odporúčané dress cody sú "gaučový tuleň", resp. "pyžamová párty".
Národná cena za dizajn 2020 – Komunikačný dizajn
––––––
Národná cena za dizajn je dlhoročným prestížnym projektom, ktorý vyhlasujú Slovenské centrum dizajnu a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, a ktorý organizuje Slovenské centrum dizajnu už od roku 1993, vtedy ešte pod názvom Dobrý dizajn. Súťaž je určená všetkým polohám dizajnu. Od roku 2015 oceňuje striedavo produktový a komunikačný dizajn.
Vyhlasovatelia súťaže: Slovenské centrum dizajnu, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.
Organizátor súťaže: Slovenské centrum dizajnu
Generálny partner SCD: J&T Banka
Partner SCD: Antalis
Hlavný mediálny partner SCD: Designum
Hlavný mediálny partner NCD 2020: Denník N
Partneri NCD 2020: Únia grafických dizajnérov Slovenska, ASIL, Mesto Bratislava, Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave
Mediálni partneri NCD 2020: Rádio DEVÍN, Radio_FM, RTVS, Refresher, DeTePe, ČO - Čerstvé Ovocie, CITYLIFE.SK, artalk.cz, HYPEANDHYPER