01.10.2022 15:00
Podujatie

IMAGINE 2022

Poetika Yoko Ono a jej reakcia na trpké skúsenosti počas vojny v Japonsku bola inšpiráciou Lennonovej skladby Imagine spolu s jeho túžbou po mierumilovnejšom svete. Bolo to aj našou inšpiráciou k pomenovaniu festivalu IMAGINE. Imaginácia, či predstavivosť ako základný pilier tvorby a umenia. Jej miesto a úloha v živote človeka. Predstavte si, aký by bol svet bez tvorivosti a všetkého čo je jej výsledkom…
Veľkú časť druhého ročníka festivalu IMAGINE venujeme silným, tvorivým a inšpiratívnym ženám. Počnúc Yoko Ono cez diskusiu s Ilonou Németh - uznávanou a angažovanou vizuálnou umelkyňou a koncertom Doroty Nvotovej, ktorá je nemenej občianskou aktivistkou, ako hudobníčkou či herečkou.
Pre genderovú vyváženosť zostavu doplnia Tomáš Sloboda so svojimi vinylmi a vášňou k The Beatles a Michal Kaščák v rozhovore s Ilonou Németh o Yoko Ono, angažovanosti v umení a všeličom inom.
S veľkou radosťou uvedieme aj dokumentárny film o slovenskom rodákovi Dežovi Hoffmannovi, ktorý je vo svete známy aj ako "dvorný" fotograf The Beatles. Režíroval ho pezinčan Patrik Lančarič.
 
 
Program:
15:00 “Dežo Hoffmann - fotograf Beatles” - dokumentárny film 2022, réžia: Patrik Lančarič
16:00 The Beatles na vinyloch Tomáša Slobodu - voľné pásmo hudby a slova
17:00 “Dežo Hoffmann - fotograf Beatles” - dokumentárny film 2022, réžia: Patrik Lančarič
18:30 Diskusia “Ženy v slobodnom umení” - Ilona Németh a Michal Kaščák
20:00 koncert Doroty Nvotovej
 
Výstava:
"Každý deň vojny nový plagát “ - Mikola Kovalenko - grafický dizajnér.
Každé ráno si prejde správy a urobí nový plagát. Vie presne, čo chce povedať. Sprievodným podujatím festivalu bude výber z viac ako 200 plagátov ktoré Mikola vytvoril od začiatku vojny na Ukrajine.
 
Táto aktivita sa uskutočnila vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE.