16.02.2021 18:00
Online
Podujatie

Insajd Litričr vol. 1

Priateľské rozhovory s ľuďmi, ktorí tvoria slovenský literárny život podľa seba.
INSAJD LITRIČR je výsledkom spolupráce Tabačky Kulturfabrik a Tomáša Straku, ktorý v Tabačke vyspovedá ľudí, ktorí sú zodpovední za literárny život na Slovensku. Jeho hosťami budú vydavatelia, tvorcovia literárnych časopisov či kritici, no svoje zastúpenie budú mať i kníhkupci alebo ľudia, ktorí menia samotnú formu literatúry. Budeme sa baviť o tom, čo všetko je dôležité zabezpečiť, vymyslieť či pripraviť, aby literatúra na Slovensku zostala živá.
Košické ARTFORUM je zásadný priestor a centrum košického, a nehanbíme sa povedať, že aj východoslovenského, intelektuálneho života. V 90. rokoch sem chodil Krchovský, Psí Vojáci, Plastici, Bondy a dalo by sa o ňom prehlásiť, že bolo prvým centrom nezávislej kultúry, tak ako ich poznáme dnes. Okolo kníhkupectva sa motali legendy ako Erik Jakub Groch či Bandy a svetu prinieslo i Uršulu Kovalyk.
ARTFORUM prežilo dobré i ťažké časy, zmeny priestorov, štvrťstoročnicu a nespočetné množstvo festivalov s legendárnym artforáckym gulášom.
O tom, aké je to byť kníhkupectvom počas pandémie, ako vyzerá zákulisie literárneho života a prečo vlastne potrebujeme knihy, sa budeme rozprávať 16.2. s Karolom & Matesom.
Diskusiu s hosťami bude viesť Tomáš Straka, ktorý sa okrem československej slam poetry zaoberá i divadelnými, filmovými a literárnymi recenziami či rozhovormi a diskusiami. Okrem osobností v našom priestore už spovedal aj aktivistov a umelcov ako Badiucao či Maria Peszek. V roku 2021 Vás pozýva do Tabačky Kulturfabrik na sériu diskusií INSAJD LITRIČR, v ktorých sa bude so svojimi hosťami rozprávať o sile umenia, ale aj o organizácii a problémoch kultúrneho a literárneho života.
Páči sa vám náš online program? Podporte nás ľubovoľnou sumou na náš transparentný účet: https://bit.ly/transparentny_ucet_tbck
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.