07.12.2017 18:00
Trvanie do: 07.12.2017
Skryť mapu Eleven Books & Coffee
Podujatie

Ján Štrasser a Hana Launerová - autorské čítanie

Naše prvé decembrové čítanie bude patriť poézii. Ako je na medziriadkovských čítaniach zvykom, svoju tvorbu predstavuje jeden známy etablovaný autor či autorka a jeden finlista alebo finalistka aktuálneho ročníka našej literárnej súťaže.

Vo štvrtok 7.12. o šiestej večer budú v Eleven Books & Coffee na Baštovej v Bratislave čítať Ján Štrasser a Hana Launerová.

Ján Štrasser je básnik, textár, esejista a publicista. Z jeho rozsiahlej a pestrej tvorby spomeňme aspoň básnické zbierky Odriekanie (Cena Ivana Kraska za rok 1968), Podmet, Priamy prenos, Práca na ceste či Myš dobrej nádeje. Pri tvorbe textov piesní spolupracoval s Mariánom Vargom, Altou Vášovou, Dežom Ursínym či Kamilom Peterajom. Tvorba Jána Štrassera, ktorý je sám taktiež prekladateľom, bola preložená do viacerých svetových jazykov vrátane angličtiny, nemčiny či francúzštiny.

Hana Launerová je viacnásobná finalistka literárnej súťaže Medziriadky. V tomto roku porota ocenila jej tvorbu v kategórii poézia - stredné školy prvým miestom.

Autorské čítania Medziriadkov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstup voľný.