03.06.2021 18:00
Kníhkupectvo Artforum v Košiciach
Podujatie

Jana Micenková v Artfore

Pozývame vás na prezentáciu knihy Krv je len voda Jany Micenkovej vo štvrtok 3.6. od 18:00 do košického Artfora na Hlavnej 87. Diskusiu s autorkou moderuje Tomáš Straka.
Radi vás opäť privítame naživo v priestoroch kníhkupectva. Zároveň vás poprosíme o dodržiavanie aktuálnych zdravotných opatrení: prekrytie horných dýchacích ciest a dvojmetrové rozostupy. Celý záznam debaty uverejníme na našom facebooku o deň neskôr.
Jana Micenková vyštudovala slovenský jazyk a literatúru v Prešove a následne scénaristiku a dramaturgiu na FAMU v Prahe. V roku 2013 založila v Prahe nezávislý divadelný súbor Nekroteatro, kde dodnes pôsobí ako dramatička a režisérka. Za svoju divadelnú hru Nekrogames získala Cenu slovenského literárneho fondu za najlepší dramatický text 2013; a taktiež cenu pre mladých dramatikov VEJK AP 2012. Za poviedku s názvom Nekrogames získala prémiu v súťaži Poviedka 2012. Za text novely Najkrajšie roky získala cenu poroty v literárnej súťaži DEBUT 2013. V roku 2017 vydala zbierku poviedok Sladký život, ktorá bola nominovaná na cenu Anasoft Litera a taktiež na cenu Bibliotéky. Publikovala v časopise Glosolália, Rozum a absolovovala mnoho čítačiek a prezentácií svojej knihy Sladký život. Venuje sa aj tvorbe pre rozhlas – pre rádio Devín spracovala do podoby rozhlasovej hry svoju poviedku „Pán Hybš tu nebýva“.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.