05.11.2022 19:00
Rómerov dom, Bratislava
Podujatie

Katharina Volckmer: Jewish C*ck

Katharina Volckmer príde na Slovensko predstaviť svoj provokatívny debut Jewish Cock.
 
Hlavná hrdinka jej prózy so záhadným názvom sa počas vyšetrenia u istého doktora Seligmana spovedá z osobných strastí. Hoci na neho ledva dovidí, prezrádza mu všetko o svojej minulosti, túžbach, či zápase s vlastnou sexualitou a identitou. Už pár rokov žije v Londýne, kde sa snaží odpútať od predkov a prekliatej nemeckej domoviny. Vo svojej spovedi si nedáva servítku na ústa, a pozýva nás na cestu ku koreňom svojich sexuálnych fantázií; k panovačným matkám, rodinnej traume a liečivým účinkom veveričích chvostov.
 
Vo svojom provokatívnom debute Katharina Volckmer mení zaužívané predstavy o tom, čo môže byť v našich životoch premenlivé, a čo v nich, naopak, bude mať vždy pevné miesto.
Stretnutie s autorkou moderuje Michal Tallo.
 
,,Prekvapivé, vynaliezavé, znepokojivé a nádherné - Jewish Cock je radikálna intervencia, ktorá mala prísť už dávno."
- Chris Kraus, autorka knihy I Love Dick
,,Katharina Volckmer sa nebojí podstupovať ani tie najväčšie riziká. Jej monológ je hypnoticky vynaliezavý a dôvtipný, srší sebenenávisťou, hlbokým pesimizmom a krehkou nádejou. Temné a skvelé ako Burroughsov Nahý obed, a rovnako očarujúce."
- Ian McEwan, autor knihy Betónová záhrada
 
Kniha Jewish Cock vychádza v slovenskom preklade Daniely Krnáčovej vo vydavateľstve Literárna bašta.
Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia a partneri Bratislavský samosprávny kraj a LITA, autorská spoločnosť.