28.01.2023 17:00
Galéria Jozefa Kollára
Podujatie

KOSMOPOL: Ako sa tvorí imaginárium - Krst knihy.

Príďte s nami pokrstiť našu knihu Kosmopol - Ako sa tvorí imaginárium 28. 1. 2023 o 17:00 do Galérie Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici.
 
Bude nám cťou opäť sa s vami osobne stretnúť a oživiť spoločné spomienky na naše aj vaše divadlo. Krst koncipujeme opäť ako jedinečný zážitok. Môžete sa tešiť na stretnutie s autorkami publikácie Klárou Jakubovou, Milou Dromovich a Veronikou Hajdučíkovou a s takmer celým tvorivým a hereckým tímom ako aj vzácnymi hosťami, ktorí nám pomôžu uviesť knihu do života.
 
Predstavíme vám spoluautorov publikácie historika Daniela Harvana a grafického dizajnéra Lukáša Rohárika, ktorí s nami pozdieľajú svoje dojmy zo vzniku publikácie. Privítame aj pamätníkov, ktorých spomienky stáli pri zrode inscenácie. Budeme počuť živú hudbu z Kosmopolu v podaní Niny Rosa a Jána Kružliaka ml., herci Monika Haasová, Peter Kadlečík, Ľudmila Klimková, Andrej Šoltés, Gertrud Mária Prikler, Markéta Dulavová a Henrich Žucha nám prečítajú ukážky z knižky. A keďže krstíme v galérii, tak si zážitok z divadla oživíme originálnou inštaláciou vybraných rekvizít a artefaktov, ktoré tvorili scénografiu Kosmopolu.
 
Máme veľkú radosť, že rolu krstného otca prijal zakladateľ siete kníhkupectiev Artfórum Vladimír Michal. Patronát nad knihou však prebrali aj ďalší vzácni hostia, ktorých vám predstavíme priamo na krste - máte sa na čo tešiť! Po krste si budete môcť dať podpísať svoj výtlačok tvorcami na Autogramiáde. Knihu bude možné zakúpiť aj na mieste.
 
Po skončení oficiálnej časti programu v GJK všetkých srdečne pozývame na oslavnú párty do Archanjel café bar, kde môžeme pokračovať v rozhovoroch, zábave a spoločnej radosti zo vzniku knižky Kosmopol - Ako sa tvorí imaginárium.
 
Krst organizujeme v spolupráci so Slovenským banským múzeom a Galériou Jozefa Kollára. Ďakujeme festivalu Nasuti a výstave Divočina za možnosť využiť a upraviť ich výstavný priestor pre potreby nášho krstu. Za technickú a ľudskú podporu ďakujeme Kultúrnemu centru v Banskej Štiavnici, EOS wine, Archanjel cafe bar, Artforum.