14.01.2020 18:00
Paralelná Polis, Kominárska, Bratislava
Podujatie

Krst knihy Hackni sa!

Oslávte s nami vydanie Jurajovej knihy Hackni sa! Ak ste ju podporili v crowdfunding kampani, kúpili alebo dostali pod stromček, možno už budete mať pár strán prečítaných a môžeme o nej podiskutovať. Ak ste ju zatiaľ nečítali, môžete si ju kúpiť a nechať podpísať.
Súčasťou programu bude diskusia o témach knihy, tak si kľudne pripravte otázky. Diskutovať bude aj Marianna Sádecká, ktorá knihu prečítala viackrát, pretože ju editovala. Príde aj Emanuel Simoes, ktorý robil grafiku.
Vstup zdarma, tešíme sa na vás!
https://juraj.bednar.io/kniha

O knihe
Na to, aby sme dokázali Hacknúť sa potrebujeme najmä jednu vec – byť schopní rozmýšľať inak. Hľadať netradičné riešenia. Pozerať sa na svet z rôznych perspektív. A o tom je táto kniha – priniesť spôsoby pozerania sa na veci, ktoré sú iné ako zvyčajne.
Toto nie je kniha na svojpomoc v živote, ani návod na dobrý život. Ten vám dať neviem. Čo viem veľmi dobre a je to moja superschopnosť je pozerať sa na veci netradičným spôsobom a umožniť ľuďom “otvoriť si hlavu”. Druhou mojou superschopnosťou je pochopiť široké spektrum oblastí a prepájať poznatky z nich. Ako povedal Naval Ravikant “špecializáciu prenechajme hmyzu”.
Keď som sa začal venovať biohackingu, slobode, neurofeedbacku, kryptomenám, ekonómii a hackovaniu života, zvykol som sa na úvodnej prednáške “ospravedlňovať” za to, že túto tému musí priniesť “ITčkar”, ktorý sa venuje bezpečnosti. Už tak nerozmýšľam, myslím si, že každý z nás, kto sa zaujíma o rôzne oblasti tohto zaujímavého sveta dokáže priniesť hlboký a unikátny pohľad.
Kniha sa skladá z častí: Podnikanie, Sloboda, Hackovanie a Kryptomeny.

FB podujatie nájdete tu